MANŞET ÖZEL HABER POLİTİKA SOKAK

#EdepsizsinMelihGökçek hashtag’ine para cezası

Antalya Sokakları – Üç yıl önce #EdepsizsinMelihGökçek hashtag’yle atılan tweetlere savaş açan Melih Gökçek, Antalya Halkevi üyesi Gujan Ceyhan’a açtığı davayı kazandı. #EdepsizsinGökçek hashtag’iyle tweet atan Antalya Halkevi üyesi Gujan Ceyhan’a para cezası verildi.

melih-gokcek-twitterMelih Gökçek’in kürtaj tartışmaları üzerine Twitter’da bir kadın kullanıcının attığı Tweet’e cevaben “Sen çok mu kürtaj yaptırdın? Bu kadar bağırmanın nedeni bu mu?” mesajına tepki olarak açılan #EdepsizsinMelihGökçek hashtag’yle Tweet atan Antalya Halkevi üyesi Gujan Ceyhan’a para cezası verildi. Bin 500 lirası Melih Gökçek’in avukatına vekalet ücreti olmak üzere toplamda 3 bin 240 lira para cezası verildi.

 

DAVALARDA TUTARSIZLIKLAR VAR
#EdepsizsinMelihGökçek hashtag’yle atılan tweetlere açılmış pek çok dava bulunuyor. Dava sonuçlarına bakıldığındaysa bu hashtag’i açan kişinin beraat ettiği, bir başka kişinin ise para cezası aldığı görülüyor. Gujan Ceyhan para cezasının ödenmemesi durumunda icra ve hapis cezası tehdidiyle karşı karşıya.

12782323_939068369533786_284599414_nGujan Ceyhan 15 Kasımda gerçekleşen G20 toplantısına Antalya’dan yürüyen grubun içinde yer almış birkaç kilometre sonra gözaltına alınmıştı.  Savcı gözaltı işleminin haksız olduğu gerekçesiyle takipsizlik kararı vermişti.

ya

Benzer Yazılar