KENT MANŞET POLİTİKA SOKAK

Erdoğan’ın ‘inşaat aşkı’ kabardı: Hamdolsun, Antalya’yı yine şantiye olarak gördüm

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Antalya’da yapılacak köprü ve havalimanı inşaatlarına ‘sevindi’: “Hamdolsun, Antalya’yı yeniden bir şantiye haline dönmüş olarak gördüm.”

Antalya- Bugün gerçekleşen toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, “Havalimanından gelirken hamdolsun, gerçekten Antalya’yı yine, yeniden bir şantiye haline dönmüş olarak gördüm. Belediye başkanımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

‘VATAN UĞRUNDA ÖLEN YOKSA TARLADIR’
Güneydoğu illerinde süren ‘abluka’ ve operasyonlara da değinen Erdoğan, “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak uğrunda ölen varsa vatan. Ölen yoksa tarladır tarla. Ölen varsa vatandır. Rabiamızda gençler hep beraber, ne var? Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” diye konuştu.

‘AP’NİN RAPORU KARIN AĞRISI’
Avrupa Parlamentosu’nun (AP) Türkiye hakkındaki ‘zehir zemberek’ raporun arkasında ‘karın ağrısı’ olduğunu savunan Erdoğan, esas amacın ayak oyunlarıyla istikrarı bozmak olduğunu öne sürdü: “Avrupa Parlamentosu’nda ülkemize karşı giderek sertleşen ifadelerin, kararların gerisinde de aynı karın ağrısı olduğunu biliyorum. Sandılar ki Türkiye üst üste yaşadığı bu toplumsal ve siyasi sorunların altında kalır ve yerle yeksan olur. Çünkü 1990’lı yıllarda 2000’li yılların başında hep böyle yaptılar ve hedeflerine ulaştılar. İşler umdukları gibi gitmedi. Çünkü Türkiye, eski Türkiye değil. Arkası boş tehditlerle, diplomatik ayak oyunlarıyla istikrarı bozulacak bir Türkiye hayaliyle harekete geçenler hezimete uğradılar.”

Haber: Diken

Benzer Yazılar