GENÇLİK MANŞET SOKAK

Gençler yaşamı ve umudu büyütmek için “hayır’ı” örgütlüyor

Antalya Geçlik örgütleri ve dernekleri bugün İleri Kültür Kafe’de “Geçlik Hayır’ı Örgütlüyor” çağrısıyla basın toplantısı gerçekleştirdi.

Antalya- Antalya Geçlik örgütleri ve dernekleri bugün İleri Kültür Kafe’de “Geçlik Hayır’ı Örgütlüyor” çağrısıyla basın toplantısı gerçekleştirdi.

Antalya CHP Gençlik Kolları, Akdeniz Üniversitesi Fikir Kulüpleri Federasyonu, Antalya Öğrenci Gençlik Sendikası Antalya Emek Gençliği, Antalya Öğrenci İnsiyatifi, Antalya Özgürlükçü Gençlik Dernekleri katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısında, Başkanlık Sistemi’nin getirileri hakkında açıklamalarda bulunuldu.

Yapılan basın açıklamasında OHAL koşullarında çıkarılan KHK’Larla ülkenin geri dönülemez bir hale doğru sürüklendiği dile getirilerek, “ Çıkardığı KHK’lar ile kadınları, gençleri, emekçileri ve demokratları hedef alıyor. Bu süreci toplumsal muhalefete, demokratik siyasete, gençlik ve kadın mücadelesine saldırarak daha da derinleştirmeye çalışıyor” denildi.

ÜNİVERSİTELERDE BASKI VE ŞİDDET
Basın açıklamasında üniversitelerin durumuna ilişkin açıklamalarda bulunuldu ve “Bu durumdan üniversiteler fazlaca etkileniyor, OHAL kendisini üniversitelerde baskı ve şiddet olarak göstermeye, üniversitedeki baskı aygıtlarını harekete geçirmekte ve anti-demokratik politikaları yoğunlaştırmakta, paramiliter ve gerici yapıları güçlendirmektedir. Yetmezmiş gibi kendinden olmayan ilerici, demokrat akademisyenler ihraç edilmekte, muhalefet sindirilmeye çalışılmaktadır” ifadelerine yer verildi.

Bilimsellikten uzak, gerçek yaşamdan kopuk, çevresinde yaşananlarla ilgili fikri olmayan bir gençlik yaratılmak isteniyor” denilen açıklamada, eğitimin gercileştirildiği vurgusu yapıldı.

“UMUDU BÜYÜTMEK İÇİN HAYIR”
Nisan ayında yapılacak olan referandumda hayır diyerek mücadele edilmesi gerektiğinin altı çizildi. Açıklamada, “Bugün böyle bir atmosferde tek tek hayır demekle, birlikte hayırı örgütlemek arasındaki önemin farkında olarak hep beraber mücadele ediyoruz. Yaşamı kurmak, umudu büyültmek hayalimizdeki geleceğe ulaşmak için hayır diyoruz” denildi.

Son olarak yapılan basın açıklamasında, “Hep birlikte dayanışmayı ve birliği esas alarak hayır demek, HAYIR’ı örgütlemek adına gençlik olarak bir araya geldik. Biz, bizim olan ülkede daha özgür yarınlarda yaşayalım diye bütün gençliğe çağrımızdır; geziden bu yana, hep, birlikteyken kazandık. gençliğin gücünün birliği ile gelin aydınlık yarınları kuralım” ifadelerine yer verildi.

 

 

Benzer Yazılar