GENÇLİK SOKAK ÜNİVERSİTE

Gençlik örgütleri, akademisyenlere destek açıklaması yaptı

Antalya Sokakları – Akdeniz Üniversitesi Gençlik Örgütleri, akademisyenlere yönelik başlatılan linç kampanyasına karşı, hocalarının yanında olduklarını söylerek basın toplantısı düzenledi.

Akdeniz Üniversitesi’nden Gençlik Örgütleri temsicileri bugün Eğitim-SEN binasında basın toplantısı gerçekleştirerek, barış bildirisine imza atan akademisyenlerin yanında olsuklarını dile getirdi.

“ÜNİVERSİTELER TESLİM ALINMAYA ÇALIŞILMAKTADIR”
Ülkede barış isteyen herkesin, Tayyip Erdoğan ve AKP tarafından “terörist” ilan edildiğine dikkat çekilerek, Erdoğan’ın barış bildirisine imza atan akademisyenleri hedef gösterdiği belirtildi. Üniversitelerin, AKP ve Saray tarafından teslim alınmaya çalışıldığına vurgu yapılarak şu ifadelere yer verildi: “AKP’nin iktidara geldiği günden beri uyguladığı baskı,talan ve neoliberal politikalarının her zaman karşında duran, özgürlüğü,barışı,mücadeleyi savunan üniversiteler bugünde AKP ve Saray tarafından en büyük tehlike olarak görülmekte ve üniversiteler teslim alınmaya çalışılmaktadır”

“BARIŞI SAVUNMAKTAN VAZGEÇMEYECEĞİZ”
“Bizler Akdeniz Üniversitesi öğrencileri olarak, adı yolsuzluklarla, utanç verici sıkandallarla, öğrenci düşmanlığıyla anılan rektörlük tarafından yayınlanan açıklamayı kesinlikle kabul etmiyoruz. Bu üniversiteyi yolsuzlar,hırsızlar hele ki AKP’nin rektörleri temsil edemez. Bu açıklama bizim için hükümsüzdür. Bizler ‘’Çocuklar ölmesin’’ diyen ‘’Ayşe Öğretmen’’ gibi , savaşa, zulme karşı ‘’Barışı’’ savunan onurlu akademisyenlerimizin yanındayız. Tüm baskı,soruşturma ve saldırılara karşı hocalarımızı, üniversitemizi ve ‘’Barışı’’ savunmaktan vazgeçmeyeceğiz”

Benzer Yazılar