EĞİTİM MANŞET SOKAK

İmzalar camide toplandı, Valilik talimat verdi: Barbaros’a İmam Hatip sınıfı geliyor

Antalya Valiliğinin Barbaros Ortaokulu’na İmam Hatip Sınıfı açılmasına yönelik talimat verdiği iddiaları velileri harekete geçirdi. Veliler okula İmam Hatip Sınıfı açtırmamak için direneceklerini belirtti.

Antalya Sokakları – Antalya Valiliği tarafından verilen talimatla Muratpaşa İlçesi’nde bulunan Barbaros Ortaokulu’na İmam Hatip Sınıflarının açılacağı iddiası velilerin tepkisine sebep oldu. İmam Hatip Sınıfı iddiası, Akdeniz Gerçek Gazetesi’nden Tuğçe Saraç’ın haberiyle gündeme geldi. Valilik tarafından gönderilen talimatla okula iki İmam Hatip Sınıfı açılacağı öğrenildi. Velilerden birinin okul müdürüyle yaptığı görüşmede, gerekli alt yapı çalışmalarının başlatıldığı iddia edildi.

“CAMİDE İMZA TOPLANDI”
Barbaros Ortaokulu’nun bulunduğu mahallede yaşayanlar, mahalle camisinde okulun İmam Hatip’e dönüştürülmesi için imza toplanıldığına ilişkin duyumlar aldıklarını da belirtti. Öte yandan, bu karara direneceklerini, laik eğitim için mücadele edeceklerini vurguladı.
Talimat hakkında Okul Aile Birliği’nin herhangi bir bilgisi olmadığı, okula henüz yazılı bir tebligat gelmediği, bu talimatlardan İl Milli Eğitim Müdürü’nün de haberi olduğu iddiaları mevcut.

13887004_10153805371017957_5079572998987841588_n

VELİLERE OKULDAN MESAJ GÖNDERİLDİ
Normal şartlarda okula yapılan kayıtlarda adres şartı aranırken, İmam Hatip için yapılacak kayıtlarda adres şartı aranmayacağı okulun velilere attığı mesajla ortaya çıktı. “Mesajda “Barbaros Ortaokulu bünyesinde açılan İmam Hatip Bölümüne tercihe bağlı, adres şartı olmadan, kontenjanla sınırlı. 5. sınıf öğrenci kaydı başlamıştır” ifadeleri yer aldı. barbaros

Benzer Yazılar