KADIN MANŞET SOKAK

Kadın dostu Belediye: Muratpaşa’da 8 Mart tatili

Antalya –  8 Mart kutlamalarının polis barikatları gölgesinde yapıldığı Antalya’da, Muratpaşa Belediyesi’nden ilerici bir hamle geldi. Muratpaşa Belediyesi, 8 Mart’ı kadın çalışanlara tatil ilan etti.

Antalyalı kadınlar barikatların gölgesinde yapılan 8 Mart kutlamalarını geride bırakırken, Muratpaşa Belediyesi 8 Mart’ı kadın çalışanlara tatil  ilan etti. Kadınların yönetime ve hayata katılımları gibi konularında hükümet politikalarının oldukça ilerisinde hamleler yapan Muratpaşa Belediyesi’nde kadın çalışanlar 8 Mart’ta çalışmayacak. Yönetici, memur, işçi ve hizmet alımı yolu ile çalışan 669 kadın personel, 8 Mart’ta tatil yapacak. Muratpaşa Belediyesi’nde çalışan 669 kadın personel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde idari izinli sayılacak.

“ŞİDDET VE AYRIMCILIĞIN HER TÜRLÜSÜNE HAYIR!”
Kadına yönelik şiddet, ayrımcılık ve eşitsizliğin sona ermesi için herkese önemli görevler düştüğüne dikkat çeken Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; “Kadına yönelik şiddet başta olmak üzere şiddetin her türlüsüne ‘Hayır’ dediğimiz, sevgi, barış ve kardeşlik çağrısı yaptığımız günde tüm kadın çalışanlarımız izinli sayılacak’ diyerek, tüm kadınların, 8 Mart’ını kutladı.

Benzer Yazılar