SOKAK

Kadın müdürden küpe deliğine ahlakçı tepki

Antalya’daki Faruk Tugayoğlu Ortaokulu’nun 5 öğrencisi, koridorda karşılaştıkları okul müdürü Şengül K.’nın kulaklarındaki küpeler ve delikleri nedeniyle kendilerine hakaret ettiğini belirtti. Velilerden birinin Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yaptığı şikayet üzerine inceleme başlatılırken, müdür iddiaları yalanladı.
Muratpaşa İlçesi’ndeki Faruk Tugayoğlu Ortaokulu’nun 7’nci sınıf öğrencileri Ö.Y., H.G., B.D., A.G. ve İ.A., dün öğle saatlerinde teneffüs sırasında koridorda karşılaştıkları okul müdürü Şengül K.’nın kendilerine kulaklarındaki küpeleri ve delikleri sorduğunu söyledi. Kadın müdürün “Ne bu kulaklarınızdaki delikler? Sizin başka bir yeriniz de deliktir kesin” diyerek hakaret ettiğini belirtten öğrenciler, akşam olayı velilerine anlattı.

İNCELEME BAŞLATILDI

Öğrencilerden Ö.Y.’nin annesi S.Ç., bu sabah okul müdürü Şengül K.’yı Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikayet etti. Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Karabacak, sözkonusu şikayetin inceleneceğini söyledi.

İddiaları yalanlayan Şengül K. ise, “Olur mu öyle bir şey? Benim geçmişim belli, her şeyi bırakın ben bir eğitimciyim, önce bir anneyim. ‘Çocuklar niye bu kadar deldiriyorsunuz kulaklarınızı, öğrencisiniz uygun değil, onu yazın takın’ dedim. Bu iddialara muhatap olduğum için üzgünüm” dedi.

‘ÖĞRETMENLERİ DE AZARLIYOR’

İddiaları araştıran Okul Aile Birliği Başkanı Gül Ağırol da, aynı sınıftaki oğlunun olayı doğruladığını söyledi. Ağırol, “Velileri ve öğrencileri arayıp ‘doğru mu’ diye konuştum ve hepsi de doğruladı. Okul aile birliği olarak okul müdürüyle sorunlar yaşıyoruz, örneğin sınıflara girip öğretmenleri azarlaması, aşağılaması gibi rahatsızlıklarımız da var” diye konuştu.

Haber DHA (Mehmet Çınar)

Benzer Yazılar