KENT MANŞET SOKAK

Kent Konseyi: “Kaçak yapılaşma acilen sonlandırılmalı”

Antalya’da Kaş Kent Konseyi, ilçedeki kaçak yapılaşmanın acilen sonlandırılması yönünde çalışma yapılması gerektiğini vurguladı.

Antalya- Kaş Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Nisan ayı olağan toplantısını Kaş Belediyesi’nde yaptı. Konsey, ilçedeki kaçak yapılaşmanın sonlanması gerektiğine ilşikin değerlendirme yaptı.
Toplantıya, gözlemci olarak Kaş Belediye Başkan Yardımcısı Lütfi Öztürk ve Zabıta Müdürü Ferhat Güngör de katıldı. Yapılan değerlendirmede, eski Kaş Devlet Hastanesi binasının huzurevi veya sağlık ocağı olarak düzenlenmesi için Kaş Belediyesi’ne tavsiyede bulunulmasına karar verildi. Kaş Amfi Tiyatro’yu çevresinin, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kamulaştırılması konusunda belediye ve diğer kuruluşların bakanlık nezdinde girişimlerde bulunması için çalışma yapılması, Kaş, Kalkan ve Patara yöresinde kaçak yapılaşmanın önüne geçilmesi için gerekli imar planlarının acilen yapılması ve kaçak yapılaşmanın önüne geçilmesi için çalışma yapılması kararlaştırıldı.
kaş1
“KAÇAK YAPILAŞMA ALDI BAŞINI GİDİYOR”
Kent Konseyi Genel Sekreteri İsmail Gökçe, bölgedeki imar çalışmalarının acilen sonlandırılması gerektiğinin altını çizerek, “Başta Kaş merkez, Kalkan ve Patara yöresinde kaçak yapılaşma aldı başını gidiyor. Belediye kaçak inşaatları mühürlüyor, cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunuyor” dedi.
Gökçe, suç duyurusunda bulunmanın yetmediğini ve hem ceza ödeyip hemde vatandaşın yargılandığını belirtti. Gökçe,”Birçok bina da bu arada tamamlanıyor. O nedenle Kaş ve çevresindeki imar çalışmaları tamamlanmalı, kaçak yapılaşmanın önüne geçilmelidir” diye konuştu

Benzer Yazılar