KENT

Antalya Kızılarık Mahallesi’nde yıkımlar iptal edildi

Sadrazam Kuyucu Muratpaşa Abdülselam Vakfı, beş mahalleliye konut projesi yapacakları için evlerin tahliye edilmesi ile ilgili tebligatları, konut projesinden vazgeçtiklerini açıklayarak, tebligatların süresinin dolmasının son günü iptal etti

Antalya’da Muratpaşa ilçesine bağlı Kızılarık Mahallesi’nde yüzlerce hak sahibi mahalleli ile Sadrazam Kuyucu Muratpaşa Abdülselam Vakfı arasında süren anlaşmazlıkta yeni bir gelişme yaşandı. Vakıf, beş mahalleliye konut projesi yapacakları için evlerin tahliye edilmesi ile ilgili tebligatları, konut projesinden vazgeçtiklerini açıklayarak, tebligatların süresinin dolmasının son günü iptal etti.

Yıkım ve tahliye kararının geri çekilmesi mahallede sevinç yaratırken, Kızılarık Barınma Hakkı Platformu sözcüsü ve hak sahiplerinden olan avukat Engin Akbaba, “Evlerimiz için, barınma hakkımız için, bu mahalledeki 100 yıllık tarihimiz için bir mücadele başlattık. Yıkım tebligatlarının geri çekilmesi mücadelemizde bir ilk adım. Bu hafta Vakıflar bölge müdürü ve Muratpaşa Belediye başkanı Ümit Uysal’la görüştük. Kepez Belediye başkanı Hakan Tütüncü ile de görüşeceğiz. Sonrasında Milli Emlak’la bir görüşme olacak. Bu görüşmeler sonucunda alınan bilgilerle mahalle halkı bir değerlendirme yaparak ilgili kurumlara çözüm için öneriler getirerek ve bu kurumları bir araya getireceğiz” dedi.

Kızılarık halkı 7 Ekim akşamı geniş bir halk toplantısı yaparak harekete geçmiş ve temsilciler heyetini seçmiş, sosyal medya hesapları açılması, mahallenin talep ve çözüm önerilerinin hazırlanması, ilgili kurumlarla görüşme yapmak gibi kararlar almıştı.

Benzer Yazılar