KENT

Manavgat yangını sorumlusu ülkücü çıktı

Antalya – Manavgat’taki yangını çıkardığı iddiasıyla tutuklanan Ali Y.’nin Serik Ülkü Ocakları’na kayıtlı olduğu ileri sürüldü. Ses kaydında “Benzini döke döke, yaka yaka gittim” diyen Ali Y.’nin ifadesinde madde bağımlısı ve para düşkünü olduğunu söylediği de ortaya çıktı.

Antalya Manavgat’taki orman yangınını para karşılığı çıkarttığı iddiasıyla tutuklanan madde bağımlısı Ali Y.’nin Serik Ülkü Ocakları’na kayıtlı olduğu da iddia edildi. Haberimizvar.net’te yayınlanan habere göre Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada Özlem T. jandarmaya bir ses kaydı teslim etti. Konuşmalarda madde bağımlısı Ali Y. para karşılığı ormanı yaktığını, eğer yakalanırsa “madde bağımlısı olduğu” yönünde ifade vermesi için uyarıldığını anlattı. Ali Y.’nin Serik Ülkü Ocakları’na kayıtlı olduğu iddiası gündeme geldi.

‘BENZİNİ DÖKE DÖKE YAKTIM’

Özlem T.’nin jandarmaya verdiği ses kaydında Ali Y., yangını çıkarmak için bin liraya anlaştığını, hatta para veren kişinin 250 lira fazla verdiğini söylüyor. Parayı veren kişinin yakalandığı takdirde sarhoş ve madde bağımlısı olduğunu ve hiçbir şey hatırlamadığı söylemesini istediğini anlatan Ali Y., “Benzin döke döke, yaka yaka gittim” diyor.  Tanık olarak dinlenen Özlem Y., yangınlar sürerken Ali Y. ile görüştüğünü, Ali Y.’nin sarılı haldeki elini göstererek “Bunun hesabını verecekler, burayı ben yaktım” dediğini aktardı.

ETKİLEMEK İÇİN YALAN SÖYLEMİŞ

Ses kaydı ve bu ifade üzerine Ali Y. gözaltına aldı. Ormanı yakmadığı savunması yapan Ali Y., Özlem T.’yi etkilemek için böyle bir yalan söylediğini anlattı. Ali Y., madde bağımlısı olduğunu ve paraya düşkün olduğun, bu yüzden de böyle bir yalan söylediğini öne sürdü.

SERİK ÜLKÜ OCAKLARINA KAYITLI

Yangına ilişkin soruşturma sürüyor. Sosyal medya kullanıcısı Mehmet Emin Oğuz, Twitter hesabında yaptığı bir paylaşımla Ali Y.’nin Serik Ülkü Ocakları’na kayıtlı olduğunu duyurdu. Oğuz paylaşımında, “Ege ve Akdeniz’de orman  yangınları çıkaran MHP’li Serik Ülkü Ocaklarına kayıtlı Ali Y., kız arkadaşının ihbarı sonucu yakalandı” dedi.

Benzer Yazılar