MANŞET SOKAK

KESK Valilik yasağına karşı, laiklik için 29 Mayıs’ta Aydın Kanza’ya çağırıyor

KESK Antalya Şubeler Platformu bugün Attalos Meydanı’nda gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla Valilik tarafından yasaklanan Laiklik Mitingine çağrı yaptı. Açıklamada, “Çocukların ve ülkenin geleceğinden endişe eden herkesi 29 Mayıs’taki mitingimize katılmaya, ülkemizin ve çocuklarımızın geleceğine hep birlikte sahip çıkmaya çağırıyoruz” denildi.

Antalya Sokakları – KESK’in 28-29 Mayıs tarihlerinde 8 ilde gerçekleştireceği Laiklik Mitingi’nin Antalya ayağı Valilik tarafından iptal edildi. Yasağa karşı Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri sokağa çıkma çağrısı yaptı. KESK Antalya Şubeler Platformu bugün Attalos Meydanı’nda gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla 29 Mayıs’ta laiklik için sokağa çıkma çağrısı yaptı.

IMG_1916Açıklamada erteleme kararının tamamen yanlış ve hukuksuz olduğu vurgulandı. Basın açıklamasını okuyan KESK Dönem Sözcüsü Mustafa Ayar, Antalya’da 1 Mayıs ve 19 Mayıs kutlamalarının tüm korkutma ve yıldırma çabalarına rağmen kitlesel geçtiği, 29 Mayıs’taki mitingin ertelenmesinin bu kitlesel katılımlar olduğunun altını çizdi. Ayar, “Ardı ardına bombaların patladığı Ankara’da 22 Mayıs’ta gerçekleşen AKP kongresine 81 ilden gelenler için güvenlik alınabiliyor. Diyarbakır’da şeriat isteriz diyen Hizbullahçıların ve 29 Mayıs’ta İstanbul’da fetih kutlaması yapacakların güvenliği alınabiliyor. Ama Laik Eğitim, Laik Yaşam için Alanya- Burdur- Isparta- Karaman ve Konya’dan geleceklerin güvenliği ise alınamıyor”

“Bizim bu bahanelere karnımız tok.Buradan Antalya Valiliğine bir kez daha sesleniyoruz. Bir an önce bu hukuksuz kararınızdan vazgeçin. Tüm bu hukuksuz uygulamalarınıza rağmen bizler, Laik eğitim, laik yaşam’dan vazgeçmeyeceğiz.29 Mayıs Pazar Günü saat 13.00’de Aydın Kanza Parkı’nda olacağız.

“Çocukların ve ülkenin geleceğinden endişe eden herkesi 29 Mayıs’taki mitingimize katılmaya, ülkemizin ve çocuklarımızın geleceğine hep birlikte sahip çıkmaya çağırıyoruz” ifadelerinde bulunuldu.

Benzer Yazılar