MANŞET SOKAK

Kutay Meriç Halkevi’dir, Halkevi Memleket! Memleketi Susturamayacaksınız!

Antalya’da bir haftalık gözaltının ardından bugün çıkarıldığı mahkemede tutuklanan Halkevleri MYK üyesi Kutay Meriç ve Barış Akademisyeni Serdar Başçetin için yol kapatan 9 kişi gözaltına alındı.

Antalya Sokakları –  Antalya’da 13 Şubat günü ev baskınları sonucunda gözaltına alınan Halkevleri MYK üyesi Kutay Meriç, Antalya Halkevi üyesi Yusuf Tüm, DİSK/Gıda-İş Antalya Şube yöneticisi Mustafa Aykara ve Barış Akademisyeni Serdar Başçetin’in emniyet ifadeleri tamamlanmış ancak savcı gözaltı süresini 7 gün daha uzatmıştı.

Dört isim, gözaltı sürelerinin uzatılmasından sadece bir gün sonra adliyeye getirildi. Savcılık ifadeleri tamamlanan dört kişi, tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Öğle arasından sonra mahkemeye çıkarılan dört kişiden Kutay Meriç ve Serdar Başçetin tutuklandı. Yusuf Tüm ve Mustafa Aykara ise serbest bırakıldı.

9 KİŞİ GÖZALTINDA
Tutuklamaların ardından açıklama yapman isteyen Halkevleri üyelerine müdahale edilmesi üzerine, yol kapatan Halkevcilere polis saldırdı. Saldırıda aralarında Halkevleri MYK üyesi Betül Öztürk, Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı genel merkez yöneticisi Zeynel Can,  Muratpaşa Belediyesi Meclis Üyesi Cem Kotan’ın bulunduğu 9 kişi darp edilerek gözaltına alındı.

Benzer Yazılar