KENT SOKAK

Mahallede baz istasyonu isyanı

Antalya – Antalya’nın Demre İlçesi’ndeki Karabucak Mahallesi’nde oturan vatandaşlar bir evin çatısına kurulan baz istasyonunun kaldırılması için eylem yaptı.

Antalya’nın Demre İlçesi’ndeki Karabucak Mahallesi’nde oturan vatandaşlar bir evin çatısına kurulan baz istasyonunun kaldırılması için eylem yaptı.
Demre merkeze bağlı Karabucak Mahallesi’nde bir evin çatısına bir GSM operatörü tarafından baz istasyonu kurulması için çalışma başlatıldı. Durumdan haberdar olan mahalleli evin etrafında toplanmaya başladı. Sayıları 100’ü bulan grup baz istasyonunun kurulmasına karşı çıktı. GSM operatörü yetkilileri ve ev sahibi çatıya su sistemi kurduklarını söyledi. Buna inanmayan bir grup çatıya çıkarak baz istasyonu kurulduğunu belirtti. Mahalleli, ev sahibinden baz istasyonu kurulmasına izin vermemesini istedi. Mahalle Muhtarı Cengiz İkiz ve Demre Belediyesi zabıta ekipleri de olay yerine gelerek mahalleliye baz istasyonunun mühürleneceğini söyledi. Bunun üzerine sakinleşen grup dağıldıktan sonra zabıta istasyonu mühürledi.

TAPUSUZ YERE NASIL BAZ İSTASYONU KURULACAK?
Mahalle Muhtarı Cengiz İkiz, “Mahallenin bu bölgesindeki evlerin büyük çoğunluğu hazine arazisi üzerine yapılmış. Tapusu yok. Adı geçen ev sahibinin de tapusu yok. Tapusuz yere nasıl baz istasyonu kurulacak? Telefon şirketi yetkilileri birkaç gündür başka evlerin çatılarını da kiralamak istedi. Bu kadar kalabalığın içine baz istasyonu istemiyoruz. Buna da izin vermeyeceğiz. Biz çocuklarımızın sağlığı için istemiyoruz. Gitsinler yerleşim olmayan bir alana kursunlar. Adı geçen şirket mühürlenen baz istasyonunu açmaya kalkarsa buna da izin vermeyeceğiz” dedi.
Mahalleli de baz istasyonunun gizlice faaliyete geçmesinden korktuklarını belirterek, yetkililerden buna izin vermemesini istedi.

Benzer Yazılar