KENT MANŞET SOKAK

Menderes Türel Konyaaltı Sahili Halk Buluşmasından rahatsız

Doğa talanı ve rantçı oldukları gerekçesiyle projelerin eleştirilmesine tahammül edemeyen Menderes Türel, eleştirilere tepki gösterdi.

Antalya –  Büyükşehir Belediyesi’nin 2018 yılının ilk meclis toplantısı, Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Doğa talanı ve rantçı oldukları gerekçesiyle projelerin eleştirilmesine tahammül edemeyen Menderes Türel, eleştirilere tepki gösterdi.

Hükümet politikaları ve savaş ortamı sebebiyle Türkiye’den uzak duran turistlerin, gelmemesini projesizlik olarak sunan Menderes Türel “Biz bu projeleri yapmazsak bu turistler nasıl getireceğiz. Esnaf nasıl turizmden pay alacak. Bunları yapacağız Antalya zenginleşecek. Antalya kalkınacak ama efendim bir bakıyorsunuz, muhalefette bundan öncede yaşadığım itirazlar, inşaatlar yükselmeye başlayınca yeniden başladı. ‘Menderes yapamayacak diyorlardı’ ama biz projeye hızlı şekilde girince bu sefer tutuştular,’aman yapma’. Bununla ilgili bir sürü bilgi dışı kamu oyunun kafasını karıştıran dezenformasyon kampanyaları. ” şeklinde konuştu.

Konyaaltı Sahili Halkındır inisiyatifinin çağrısıyla 14 Ocak Pazar Günü Boğaçayı ve Liman arasında sahilinde yapılacak olan buluşmaya tahammül edemeyen Menderes Türel “Uçurtma uçuracaklarmış yakında, dikkat esinler kendileri uçup gitmesinler o uçurtmayla.” dedi

 

Benzer Yazılar