MANŞET SOKAK

Menderes Türel Şırnak Belediyesi’ne, Hakan Tütüncü ise İdil Belediyesi’ne atandı

İçişleri Bakanlığı kararıyla Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Şırnak Belediyesi’ne kayyum atanan Vali Yardımcısı Turan Bedirhanoğlu’na, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ise İdil Kaymakamı olan Ersin Tepeli’ye danışmanlık görevini yürütecek.

Antalya – İçişlerileri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile   28 belediyeye kayyum atanmıştı. Doğu ve Güneydoğu’da görevlerinden alınan belediye başkanları yerine atanan kayyumlar görevlerine devam ederken İçişleri Bakanlığı’nın aldığı yeni kararla  kayyum belediye başkanlarına, başka illerdeki belediye başkanları danışmanlık görevi yapacak. Bu kapsamda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Şırnak Belediyesi’ne, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ise İdil Belediyesi’ne atandı.

İçişleri Bakanlığı’nın yeni aldığı bu karara göre kayyum atanan belediyelere, diğer AKP’li belediyelerden danışmanlık yapacak belediye başkanları görevlendirildi. Bu kapsamda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Şırnak Belediyesi’ne kayyum atanan Vali Yardımcısı Turan Bedirhanoğlu’na, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ise İdil Kaymakamı olan Ersin Tepeli’ye danışmanlık görevini yürütecek.

Benzer Yazılar