KENT MANŞET SOKAK

Menderes Türel yenilgiyi kabul etti: Giritli projesi iptal

Giritli Parkı referandumundan %88,8 hayır çıkması üzerine açıklama yayınlayan Menderes Türel yenilgiyi kabul etti, projeyi iptal eti.

Antalya – Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Şarampol Porjesi kamsapında yıkıp otopark yapmak istediği Giritli Parkı için bugün yapılan referandumdan %88,8 oranında Hayır sonucu çıktı. Sonucun kesinleşmesiyle Antalya Büyükşehir Belediyesi başkanı Menderes Türel bir açıklama yayınladı. Yazılı yayınlanan açıklamada halkın kararına saygı göstereceğini söyleten Menderes Türel “Üçgen otopark referandumunda da yüzde 88.32 hayır denmesinden  bir siyasi sonuç çıkartmak mümkün değildir. Bu kapsamda her zaman olduğu gibi Büyükşehir Belediyesi olarak söz de karar da milletin anlayışı çerçevesinde halkımızın tercihine her zaman olduğu gibi saygı göstermek suretiyle Üçgen otopark projemizi iptal edeceğimizi kamuoyuyla paylaşır, saygılar sunarım.” şeklinde belirtti.

MENDERES TÜREL NE DEMİŞTİ?
Giritli Parkı’nın yıkılarak otopark yapılacağının duyulması üzerine mahallelilerin karşı çıkmasıyla başlayan tepkiler, Antalyalılar ve kitle örgütlerinin katılımıyla ses getirmiş, parkta nöbet tutulmaya başlanmıştı. Giritli Parkı’nın gündeme gelmesiyle açıklama yapan Menderes Türel, parka sahip çıkan mahallelilerin dışarıdan geldiğini  iddia etmiş, destek verenlere ise ‘şovmen’ demişti.

Benzer Yazılar