EĞİTİM MANŞET SOKAK

Okul önünde öğrencilerden eylem: Sürgün edilen öğretmen için gözyaşı döktüler

Altınova Ruhi Sunar İlkokulu öğrencileri, Kayseri’ye sürgün edilen öğretmenleri için okul önünde ‘Öğretmenimizi istiyoruz’ eylemi yaptı. Eyleme katılan veliler gözyaşlarını tutamadı.

Antalya Sokakları –  Antalya’da görev yapan sınıf öğretmeni Kadim Doğan’ın Kayseri’ye sürgün edilmesini durdurmak için öğrencileri ve veliler Altınova Ruhi Sunar İlkokulu önünde eylem yaptı. Geçtiğimiz günlerde İl Milli Eğitim’e dilekçe de veren veliler okul önünde yaptıkları basın açıklamasıyla seslerini duyurmaya çalıştı. Velilerden bir kaçı öğretmen Kadim Doğan için gözyaşı döktü.

13548829_1016169255157030_1676075216_o

 

Kadim Doğan öğretmenin öğrencileri ellerinde ‘Öğretmenizi İstiyoruz’, ‘Kadim Öğretmenimizi Çok Seviyoruz,  Bilgileri Azaltmayın Bilgi Fakiri kalmayın’, ‘ Öğretmenime Dokunma’, ‘Seviyorsan Bilgilenmeyi Gel Koru Öğretmeni’
yazılı dövizlerle okul bahçesinin önüne geldi. Velilerden Özcan Ercan’ın okuduğu basın açıklmasında “Göz bebeği çocuklarımızı gözümüzü kırpmadan büyük bir güvenle teslim ettiğimiz öğretmenimizin sürgün edilmesi bizleri hem üzmüş hem kaygılandırmıştır” dedi.

“Bu sürgün sadece bu kutsal mesleği hakkıyla yapan öğretmenimizi değil, çocuklarımızı, biz velileri ve okulumuzu da olumsuz etkilemekte, yıpratmaktadır” diyen Ercan, küçük yaştaki çocukların öğretmen değiştirmelerinin çocukların başarısını ve psikolojisini olumsuz etkileyeceğini söyledi.

IMG_2505Sürgünle sadece öğretmenin değil, veliler ve çocukların da cezalandırıldığını ifade eden Ercan, “Çocuklarımızın daha çağdaş, daha nitelikli bir eğitim alması için mücadele eden öğretmenimiz Kadim Doğan’ın sürgün edilmesi kabul edilemez” şeklinde konuştu.

Daha önce Milli Eğitim Müdürlüğü’ne dilekçe verdiklerini hatırlatan Ercan sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün Milli Eğitim Müdürlüğüne bir kez daha sesleniyoruz. “Bizlerin ve çocuklarımızın mağdur olmaması için öğretmenimizin sürgününü durdurun. Bu sürgün durdurulana kadar öğretmenimizin yanındayız”.

 

 

 

Benzer Yazılar