SOKAK

Oy ve Ötesi açıkladı: Antalya’da AKP ve MHP’ye fazla oy yazılmış

Oy ve Ötesi 1 Kasım seçimi değerlendirme raporunu açıkladı. Yapılan açıklamada 7 Haziran’dan az uyuşmazlık olduğu tespit edildiği belirtildi.

Oy ve Ötesi 1 Kasım seçimi değerlendirmesi sonuçlandı. oyveotesi.org sitesinden yayınlanan açıklamada Türkiye genelinde %0,02 uyuşmazlık tespit edildiği belirtildi. Oy ve Ötesi ayrıca Antalya’nın resmi sonuçlarla karşılaştırmalı raporunu yayınladı. Raporda AKP ve MHP oyunun resmi sonuçlarda fazla olduğu, CHP, HDP ve Saadet oyunun ise düşük hesaplandığı bilgisi yer alıyor.

NİHAİ SONUCU ETKİLEMİYOR
Açıklamada “Resmi sonuçlarla karşılaştırdığımızda, Türkiye genelinde kullanılan 48 milyona yakın oydan 10 bine yakınında (%0.02), uyuşmazlık tespit ettik. Bu uyuşmazlık oranının seçimin nihai sonucunu etkilemeyecek oranda olduğunu söyleyebileceğimiz gibi, 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde tespit ettiğimiz uyuşmazlıktan da az olduğunu belirtiriz.” denildi

“ANTALYA’DA AKP VE MHP’DE FAZLA OY”*
Oy ve Ötesi tarafından açıklanan, Antalya’nın resmi sonuçlarla karşılaştırmalı raporunda AKP’de 379, MHP’de 23 fazla oy, CHP’de 2, HDP’de 26, Saadet’de ise 5 oy eksik yazılmış tespiti yapılmış.
tytyt*Resmi sonuçların parti adına fazla girildiği değerler pozitif, resmi girişlerin parti adına eksik girildiği değerler negatif olarak gösterilmiştir

Benzer Yazılar