MANŞET SOKAK

Yalan haberler vatandaşı tedirgin ediyor

Antalya Sokakları – Ülkede yaşanan patlamalardan endişe duyan vatandaşlar, Antalya’da kulaktan kulağa yayılan asparagas haberlerle tedirgin oluyor. Ocak ayında iki ayrı ses bombasının patladığı Antalya’da,  yaşanan bombalı saldırılar sonrasında, hem genel ruh hali hem de yanlış haberler vatandaşın paniklemesine sebep oluyor. 

Antalya Sokakları olarak tarafımıza sorulan bu haberleri gün boyu araştırdık. Turizm kenti olması gerekçesiyle hedefte olduğu düşünülen Antalya’da, hiç bir doğruluğu olmayan söylentiler ise şu şekilde;

 1. Büyük AVM’ler boşaltılıyor
  yeni_avm_esnafi_kizdirdi_h15336
  Bombalı saldırıların hedefinde olduğu uyarıları yapılan Antalya’nın önemli AVM’lerinin boşaltıldığına dair haberler yayılmakta. Bugün herhangi bir AVM güvenlik veya başka bir gerekçe ile boşaltılmadı. Bunun yanı sıra AVM’lerde güvenliğin daha üst seviyeye çıkarıldığı gözleniyor.
 2. Kent merkezinde ‘Ses bombası’ patlatıldı
  cats

  Bir diğer söylenti ise Doğu Garajı, Dönerciler Çarşısı‘nda ‘ses bombası’ patlatıldığı iddiası. Bugün kent merkezinde herhangi bir ‘ses bombası’ veya şüpheli paket imhası için patlama yaşanmadı. Bazı  yayın organlarından paylaşılan ‘Gazi Bulvarı üzerinde bir parkta bulunan düzeneğin imha edildiği’ haberi ise 23 Mart 2015‘e ait olup bugün ile alakası yoktur.
 3. ‘Canlı bomba’  yakalandı
  Söylentilerden biri de ‘Canlı bomba’nın yakalandığı iddiası. Geçtiğimiz saatlerde Antalya’da yakalanan bir ‘Canlı bomba’ bilgisi bulunmamaktadır.
 4. Kimlikleri yayınlanan ‘4 Canlı Bomba’
  canli-bomba-kimlik (1)

  Bir söylenti de ‘Antalya’ya eylem yapmak için gelmiş olan 4 canlı bomba’ haberi. Bu haber de İstanbul’da yaşanan patlama üzerine yeniden yayılarak, yeni haber olduğunu düşündürtüyor. Bu haber de 10 Ekim Katliamı’ndan sonra 25 Ekim 2015‘de yayınlanmış. Açıklanan bu 4 kişi hakkında ise herhangi bir yakalanma haberi yayınlanmadı.

Antalyalıların yanlış bilgilendirilmemesi ve gerçek haberler için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 

ekip

Benzer Yazılar