MANŞET

Alternatif medya susmayacak: bursamuhalif.com’un yanındayız!

Gösterilmeyeni gösteren, duyurulmayanı duyuran, sermayenin değil halkın çıkarlarını gözeten haberlere imza atan bursamuhalif.com’un yanındayız.

Bursa’nın alternatif yerel haber sitesi bursamuhalif.com’un editörü Ozan Kaplanoğlu 4 Mayıs günü sabah saatlerinde evine yapılan baskınla gözaltına alındı. Ardından bugün çıkarıldığı mahkemede ‘örgüt propagandası’ yaptığı iddiasıyla tutuklandı. bursamuhalif.com’da yer alan habere göre, Savcılığın ‘örgüt propagandası’ suçlamasıyla tutuklama talebiyle sevk ettiği mahkemede ‘cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamalarını örgüt propagandası olarak sayarak Ozan Kaplanoğlu’nun tutuklanması yönünde karar verildi.

Ozan Kaplanoğlu ne tutuklanan ilk gazeteci ne de basına yönelik  sansür ve baskıların son örneği. Halkın haber alma hakkını ve bilgiyi yayma özgürlüğünü gasp eden bu tür saldırılar; kadınların, çocukların, emekçilerin muhaliflerin derdini, dilini tanıyan ve gözeten, barış ortamında barış gazeteciliği yapmak isteyen, doğru olanı halka ulaştırmaya çalışan ve “gayrimeşru olanın” peşine düşen özgür basın çalışanlarının sindiremeyecek, amacına ulaşamayacaktır.

antalyasokaklari.com ekibi olarak erişim engelleri ve kapatmalarla susturulmaya çalışılan sendika39.org, direnişteyiz5.org, umutgazetesi2.org, siyasihaber3.org, dihaber, jinha, özgür gündem, hayat tv, imc tv’nin; gözaltı ve tutuklamalarla sindirilmeye çalışılan Bursa muhalif editörü Ozan Kaplanoğlu, Sendika.org editörü Ali Ergin Demirhan, Kamera Sokak emekçisi, video aktivisti Kazım Kızıl ve tutuklu bulunan yüzlerce gazeteci ve medya çalışanının yanındayız.

Dayanışmayla

Benzer Yazılar