SOKAK ÜNİVERSİTE

Akademisyenlere yönelik faşist tehdit Akdeniz Üniversitesi’nde de yaşandı

Antalya Sokakları – Kendilerine ‘Akdeniz Üniversitesi İİBF Ülkücüleri’ adını takan kişi ya da kişiler, Türkiye genelinde 1128 akademisyenin desteğini alan ve daha sonra 2 bini aşan sayıya ulaşan ‘barış bildirisine’ imza atan Doç. Drç Süleyman Ulutürk’un kapısına tehdit içeren not yapıştırdı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi, Doç. Dr. Süleyman Ulutürk’ün odasının kapısına, kendilerine ‘Akdeniz Üniversitesi İİBF Ülkücüleri’ adını takan kişi ya da kişilerce tehdit içeren not yapıştırdı. Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi’nin bildirisine imza atan Akdeniz Üniversitesi’nden Doç. Dr. Süleyman Ulutürk’ün odasının kapısına ve görev yaptığı bölümün koridorlarına ‘Üniversitemizde PKK sempatizanı istemiyoruz’ yazılı kağıtlar asıldı.

Doç. Dr. Süleyman Ulutürk, bu yazıyla ilgili üniversite yönetimine bilgi vereceklerini ve avukatları afişlemeyi yapanların kameralardan tespitini isteyerek haklarında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Yazının ciddi bir tehdit olduğunu belirten akademisyen, üniversite yönetiminin haklarında açtığı soruşturmayı basından duyduklarını ancak kendilerine soruşturmaya yönelik bir bildirim olmadığını da kaydetti.

Kaynak: antalyaajans

Benzer Yazılar