ÇOCUK KÜLTÜR-SANAT MANŞET SOKAK

Antalya Şehir Tiyatrosu Berlin Tiyatro Festivali’nde

Antalya Şehir Tiyatrosu Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Birimi tarafından ‘Değiştirilmiş Çocuk’ adlı oyun, Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenecek ‘Thaeter 28 Berlin 2.Türk-Alman Tiyatrosu Festivali’nde sahnelenecek.

Antalya – Antalya Şehir Tiyatrosu Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Birimi tarafından ‘Değiştirilmiş Çocuk’ adlı oyun, Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenecek ‘Thaeter 28 Berlin 2.Türk-Alman Tiyatrosu Festivali’nde sahnelenecek.

Almanya’nın başkenti Berlin’de 16- 24 Nisan 2016 tarihleri arasında düzenlenecek 2.Berlin Türk-Alman Tiyatrosu Festivali’ne, Türkiye’den Ankara Devlet Tiyatrosu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve İzmir’den Tiyatro Mavi’ katılacak. Festivalde Antalya Şehir Tiyatrosu ‘Değiştirilmiş Çocuk’ ile 20- 21 Nisan 2016 tarihlerinde iki gösterim gerçekleştirecek.
Nobel ödül ilk kadın yazar Selma Lagerlöf’ün hikâyesinden, Göran Tunströn tarafından sahneye uyarlanan, Özer Tunca tarafından yönetilen ‘Değiştirilmiş Çocuk’ oyununda ‘sevgi tüm kalpleri yumuşatır’ olgusu işlenirken, dünyaya gelen her bireyin sevmeye, sevilmeye ve yaşamaya hakkı olduğu ana fikri, seyirciye fantastik bir dünya sunularak anlatılıyor.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerini de kapsayacak festivalde, ayrıca 14 yaşın altındaki çocuklar için düzenlenecek ücretsiz gösterimler ile yurt dışında yaşayan Türk çocuklarının ana dillerini hatasız konuşmayı öğrenme yolunda önemli bir adım atması da hedefleniyor. Şehir Tiyatrosu olarak 2015-2016 sezonunda turne ve festival grafiklerini çok yükselttiklerini ve dünyanın pek çok ülkesinden davetler aldıklarını söyleyen Antalya Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür, gerek Şehir Tiyatro’sunun gerekse kentimizin adını ulusal ve uluslararası platformlarda duyurmaya devam edeceklerini söyledi.

Benzer Yazılar