KADIN SOKAK

Antalya’da turist kadına polis tecavüzü iddiası

Norveç basınının verdiği bilgilere göre, 24 yaşındaki bir Norveçli kadın, Alanya’da bir Türk polisin tecavüzüne uğradı. Otelde sivil polisin kendisini tehdit ettiğini ve zorla arabaya bindirerek şehir dışına götürdüğünü söyleyen genç kız, “Bana zorla esrar içirmeye çalıştı. 3,5 saat boyunca rehin tuttu. Akşam hastaneye gittim ve rapor aldım. Sonra da şikayet ettim” dedi. Polisin gerçek polis olduğunu teyit eden yetkililer, tecavüz zanlısının görevden alındığını söylediler.

Norveç’in en yüksek tirajlı gazetelerinden VK gazetesinde yer alan habere göre Alanya’da gerçekleşen olay sonucunda sanık duruma düşen sivil polis memuru açığa alındı. Hâlâ Türkiye’de bulunduğu söylenen kız ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini ifade eden gazete, Norveçli turistin açıklamalarına da geniş yer verdi.

“Kaçırılmış olduğumu, evime bir daha asla dönemeyeceğimi ve öldürüleceğimi düşündüm. ”

Turist kızın ifadelerine göre geçtiğimiz Pazartesi gecesi yaşanan olay şu şekilde gerçekleşti:

“Alanya’daki Norveçli turistlerin sıklıkla vakit geçirdiği bir mekândan sabaha karşı 04:30 sularında oteldeki oda arkadaşımla ayrılmıştık. Arkadaşımın sürdüğü mobiletin arka koltuğundaydım. Bizi yolda durduran sivil memur, polis rozetini ve beylik silahını gösterdi. Mobiletin arka koltuğuna oturarak seyahat etmemin sakıncalı olduğunu ve beni otele kadar güvenli bir şekilde bırakmak istediğini söyledi. Bu durum çok da gönüllü olduğum bir şey değildi ama yine de polisin tavsiyesine uymakta bir zarar görmedim.

Araca bindiğimde otomobilde oturan 10 yaşında bir çocuk daha vardı. Polis memuru çok az İngilizce konuşuyordu. Araç hareket ettikten sonra polis içki içmeye başladı ve bir terslik olduğundan şüphelendim. Bizi bir otele getirdi ve geldiğimizde neredeyse sarhoştu. Aracı durdurur durdurmaz, 10 yaşındaki çocuğu bu otele bıraktı. Daha sonra otomobille birçok farklı yerde dolaştık ve yol boyunca içmeye devam etti. Tüm bu süre zarfında hayatım için endişe duydum.

Araçta esrar vardı. Sarma sigarayı yakıp içmeye başladı ve çok geçmeden başımı zorla tutup beni de esrar içmeye zorladı. ‘Hayır!’ dedim, direndim ama beni tehdit etti. Sanırım bunu yapmasının sebebi beni sarhoş edip yatağa atmaktı. ”

Genç kızın ifadesine göre 2,5 saatin ardından, sivil polis memuru kızı arabasıyla şehirdışı bir yere götürdü. Aracı durdurup, kızı taciz etmeye başladı.

“Kendisine hayır dedim ve kaçmaya yeltendim. Bana silahını doğrultup, beni sevdiğini söyledi. Daha sonra araçta üzerime atladı ve bana tecavüz etti.”

http://www.vg.no/nyheter/utenriks/tyrkia/norsk-kvinne-24-anmeldte-voldtekt-i-alanya-jeg-trodde-jeg-skulle-doe/a/23492764/

http://arti49.com/2015/07/28/alanyada-polis-memuru-norvecli-turiste-tecavuz-etti/

http://blog.radikal.com.tr/dunya/norvecli-turiste-turk-polisinin-tecavuz-ettigi-iddiasi-10759

Benzer Yazılar