MANŞET SOKAK

Antalya’da yayılan ses kaydına ilişkin Emniyet’ten açıklama

Antalya’da Whatsapp üzerinden hızla yayılarak paniğe sebep olan ses kaydıyla ilgili Antalya Emniyet’inden açıklama geldi

Antalya – Whatsapp üzerinden hızla yayılan bir ses kaydı Antalya’da paniğe neden oldu. Kayıtta, kent merkezinde faaliyet gösteren 2 alışveriş merkezinin otoparkında bombalı araç tespit edildiği, Antalya Havalimanı’nda ise canlı bomba yakalandığına yönelik asılsız bilgiler aktarılırken, kayıttaki kadın “Çok tehlikeli durumdayız” diyerek bilgileri emniyet yetkililerinden aldığını iddia etti.

EMNİYET SES KAYDININ SAHİBİNİ ARIYOR
Söz konusu kayıt Antalya Valiliği’ni de harekete geçirdi. Ses kaydını oluşturan kişinin bulunması için çalışma başlatılırken, Hürriyet muhabirine bilgi veren Antalya Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, “Bu tamamen asılsız, vatandaşı paniğe sevk etmek adına yapılan düzmece bir olay, vatan hainliği. Konuyla ilgili yazılı açıklama da yapılacak. Vatandaşımız bu tür asılsız iddialara itibar etmemeli. Antalya polisi görevinin başında ve şu anda hiçbir güvenlik sorunu yaşanmamakta” dedi.

SES KAYDININ SAHİBİ GÖZALTINA ALINDI
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ses kaydının sahibinin gözaltına alındığını ve sorgusunun devam ettiğini belirtti.

Benzer Yazılar