MANŞET SOKAK

Denizler Antalya’da 3 noktada anıldı

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan İdam edilmelerinin 45 inci yılında Antalya Emek ve Demokrasi güçleri tarafından anıldı.

Antalya –  Emek ve Demokrasi güçleri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı Attalos meydanında yapılan bir basın açıklaması ile andı. Devrim, sosyalizm ve demokrasi mücadelesinde hayatını kaybedenler için yapılan saygı duruşunun ardından Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın son mektupları Emek Gençliği, HDP’li ve Devrimci Partili gençler tarafından okundu.18361165_1862562780671057_503779075_n

Antalya Emek ve Demokrasi güçleri adına basın açıklamasını okuyan Emek Gençliği’nden Eylem Demirhan ‘’Denizlerin ayağa kalkmasına neden olan her şeyin bu gün güncelliğini koruduğunu ve gençliğe yol göstermeye devam ettiğini görüyoruz. Dün 3 fidanı idam sehpasına gönderen gerici faşist güçler bu günde Ankara patlamasında, Suruç patlamasında ve daha nice katliamlarla ilerici, devrimci, halk güçlerini katletmeye devam ediyorlar. Sermayenin azgın saldırılarında İşçiler iş kazalarında yaşamını yitirirken, ucuz iş gücü ile işçilerin yoğun bir sömürü altında tutuluyorlar” dedi. Basın açıklamasının ardından kısa bir müzik dinletisi sunuldu.denizler-konyaalti

CHP Üniversite komisyonu ise Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın için Konyaaltı Cemevi’nde anma etkinliği düzenledi.

Alevi Bileşenleri ve Halkevleri’nin düzenlediği anma ise Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’nda gerçekleşti. Müzik dinletisi, film gösterimi ve konuşmaların yapıldığı etkinliğe çok sayıda yurttaş katıldı. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Antalya Şube Başkanı Nurettin Erdoğan’ın açılış konuşması ile başlayan anma da Grup Promete ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı müzik grubu sahne aldı. PSAKD Altınova şubesi gençliğinin Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın hayatını anlattığı sunuşların ardından Hakevleri’nin hazırladığı belgesel gösterimi yapıldı.

Benzer Yazılar