SOKAK

Devrim Kök’ten orman yangınlarıyla ilgili Meclis Araştırma Komisyonu önergesi

CHP, Antalya’daki orman yangınlarıyla ilgili Meclis araştırma komisyonu kurulmasını istedi

Antalya- CHP Antalya Milletvekili Devrim Kök ve milletvekili arkadaşlarının imzasıyla TBMM Başkanlığına verilen önergenin gerekçesinde, Kumluca’da başlayan daha sonra Adrasan’da devam eden yangın da net bir bilgi olmamakla beraber 160 ila 350 hektarlık kızılçam ormanlık alanın tamamen yandığı, bölgede seralarla birlikte, evler ve onlarca hayvanın öldüğü anlatıldı.

“İMAR İDDİALARI ARAŞTIRILSIN”

Tamamen ormanlarla kaplı bölgede, orman, bitki örtüsü ve doğal hayatla birlikte seraların, evlerin ve hayvanların ölmesi nedeniyle bölge halkı da tüm ekonomik varlığını kaybettiği belirtilen önergede, 2 yıl önce de 125 hektar kızılçam ormanının yandığı aynı bölgede, böylesine büyük boyutlarda orman yangınlarının yaşanması, yanan bölgenin ormanlık alan statüsünden çıkarılarak imara açılacağı iddialarını güçlendirmektedir. Bu yangınlarla ilgili bir an önce bölge halkının zararlarının tespit edilerek çözüm önerilerinin bulunması, yangının çıkış nedenlerinin ve yanan alanın imara açılacağı iddiaları araştırılmalıdır” ifadelerine yer verildi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve milletvekili arkadaşları da orman yangınlarına karşı etkin çözüm bulunabilmesi amacıyla ayrı bir araştırma önergesi vermişti.

Benzer Yazılar