ÇOCUK EMEK MANŞET SOKAK

EĞİTİM-SEN çocuk istismarını önleme çağrısı yaptı

Karaman’da etüt öğretmeni M.B.’nin 9 ve 10 yaşlarındaki 45 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla ilgili Eğitim Sen Antalya Şubesi’nde düzenlenen toplantıda, tecavüzün meşrulaştırılmaması ve çocuk istismarının önlenmesi çağrısında bulunuldu.

Antalya – Karaman’da etüt öğretmeni M.B.’nin 9 ve 10 yaşlarındaki 45 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunmasıyla ilgili EĞİTİM-SEN Antalya Şubesi’nde düzenlenen toplantıda, tecavüzün meşrulaştırılmaması ve çocuk istismarının önlenmesi çağrısında bulunuldu.

EĞİTİM-SEN  Kadın Sekreteri Özlem Yavuz ile yöneticiler Barış Aksoy ve Erol Tufan’ın katılımıyla toplantı düzenlendi. Özlem Yavuz, Karaman’da Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği’ne (KAİMDER) yakın kişilerin kiraladığı evlerde kalan 9 ve 10 yaşlarındaki 45 erkek öğrencinin, etüt öğretmeni M.B. tarafından cinsel istismara maruz kaldığı haberlerine hemen her gün bir yenisinin eklendiğini söyledi.

Türkiye’de kamu denetiminden uzak dini vakıflar ve kuruluşlar aracılığıyla eğitim adı altında yapılan faaliyetlerin sonuçlarının can yaktığını dile getiren Özlem Yavuz, “Diyarbakır’da kaçak Kuran kursunda 6 çocuğun yaşamına mal olan yangından sonra Karaman, Aydın ve Osmaniye’de yaşanan cinsel istismar vak’aları, gönüllülük adı altında dini eğitim veren kurum ve kuruluşlarla ilgili kamu denetimine ne kadar ihtiyaç olduğunu göstermektedir” dedi.

Benzer Yazılar