EĞİTİM

Eğitim emekçileri nitelikli eğitim ve özlük hakları için bir araya geldi

Eğitim-öğretim sezonunun tamamlanması ile birlikte bir araya gelen Eğitim – Sen, Özel Sektör Öğretmenler Sendikası ve Veli-Der nitelikli eğitim ve özlük hakları için basın açıklaması gerçekleştirdi.

Eğitim-Sen Antalya Şubesi adına açıklamayı okuyan şube başkanı Nurettin Sönmez “Eğitim sisteminde yaşanan sorunların ülkedeki ekonomik, toplumsal ve siyasal alanda yaşanan gelişmelerden ayrı ve bağımsız olmadığı açıktır. Eğitim Sen, her geçen gün daha fazla piyasa ilişkileri içine çekilen, okul öncesinden üniversiteye kadar bilimin ve laikliğin değil, milliyetçiliğin, ayrımcılığın ve inanç sömürüsünün referans alındığı bir eğitim sisteminde kamusal, bilimsel, demokratik, laik ve anadilinde eğitim hakkı için mücadelesini kesintisiz sürdürmeye kararlıdır.” şeklinde konuştu.

PATRONLARI DEĞİL ÖĞRETMENLERİ KORUYUN

Okulların kapanmasıyla işsizlikle karşı karşıya kalan Özel Sektör Öğretmenleri adına açıklama yapan  Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası Antalya temsilcisi Yiğit Pertev “Özel sektör öğretmenlerini patronların insafına bırakılmış şartlarda çalıştıramazsınız! Şikayetlerimizi görmezden gelerek, taleplerimizi yok sayarak bizlere güvencesizliği dayatamazsınız!
Denetim yapmayarak, yapılan denetimleri göstermelik düzeyde tutarak emeğimizin sömürülmesine daha fazla göz yumamazsınız! Özel sektör öğretmenlerinin geçmişte bir araya gelememiş olmasını fırsat bilen patronların alışkanlık haline getirdiği hak gasplarına artık ortak olamazsınız! Yüz binlerce özel sektör eğitim emekçisinin iradesini alanlara taşıyan Öğretmen Sendikası olarak sizi uyarıyoruz. Patronların değil öğretmenlerin çıkarlarını korumak zorundasınız. Öğretmenlerin gerçek taleplerini içeren bir meslek kanunu istiyoruz! 5580 sayılı kanundaki “taban maaş” hakkımızı geri istiyoruz!” şeklinde belirtti.

 

Benzer Yazılar