MANŞET POLİTİKA SOKAK

Halepçe, Beyazıt ve Gazi katliamlarında yitirilenler anıldı

Antalya Sokakları -Halkların Demokratik Partisi(HDP) Antalya il örgütü Halepçe, Beyazıt ve Gazi katliamlarında yaşamını yitirenleri andı.

Halkların Demokratik Partisi(HDP) Antalya İl Örgütü Halepçe, Beyazıt ve Gazi katliamlarında yaşamını yitirenleri andı. Attalos Meydanı’nda toplanan HDP’liler basın açıklaması yaptı. Kitle adına basın metnini HDP İl Eş Başkanı Zarife Atik okudu. Zarife Atik Halepçe, Beyazıt ve Gazi katliamlarının yanı sıra, kürt illerindeki abluka ve savaş ortamının altını çizerek “AKP-Saray iktidarının yürüttüğü özel savaş konsepti asla amacına ulaşamayacaktır” dedi.

Geçmişten bu yana yapılan katliamların mücadeleyi durduramadığı vurgusunu yapan Zarife Atik, “Tarihin gösterdiği, zulüm ile abad olunamayacağıdır. İnsanlık dışı bu kitle katliamlarını düzenleyenleri bir kez daha lanetliyoruz. Beyazıt’ı, Halepçe’yi, Gazi’yi, Roboski’yi daha nice ezilenlere yönelik katliamları unutmadık, unutmayacağız. Ama daha önemlisi unutturmuyoruz ki, bugün baskı ve şiddet politikalarıyla halkın mücadelesini gerileteceğini sananlar, tarihten ders alsınlar” diyerek basın açıklamasını noktaladı.

Basın açıklamasının ardından anma sona erdi.

ya

Benzer Yazılar