KENT SOKAK

Hamile olduğu iddiasıyla gündeme gelen şoför: “300 şoför uyuşturucu kullanıyor” dedi

Antalya’da toplu taşıma şoförlerine yönelik yapılan tetkiklerde başkasının idrarını verdiği ve “hamile” çıktığı iddiaları ile gündeme gelen O.C, toplu taşıma şoförlerinin 300’ünün uyuşturucu kullandığına bizzat şahit olduğunu belirterek, “Akşam alkol alıp dinlenenler gibi şoförler de Zeytinköy’den aldıkları ‘ot’ diye tabir ettiğimiz uyuşturucu ile dinleniyorlar” diye konuştu.
Oda Başkanı Ali Tüzün hakkında ağır suçlamalarda bulunan O.C., “Birisi dövüleceğinde hep beni çağırırdı. Onun yanında da uyuşturucu kullandım. Ancak öküz öldü ortaklık bozuldu ve beni kurban seçip kendini kurtarmaya çalışıyor” dedi. “Korkunç tablo ortaya çıkacağı için, benim testimde hamilelik olduğu iddiasını ortaya attılar. Bu iddia kesinlikle yalan. Sadece yetkililerin kendilerini kurtarmak için ortaya attıkları bir yalan” dedi.

‘2 KEZ TESTE TABİ TUTULDUM 2’SİNDE DE BAŞKALARININ İDRARINI VERDİM’
Antalya Otobüsçüler Esnaf Odası’nın mecburi tuttuğu uyuşturucu testine katılıp tahlillerde “bonzai”ye rastlandığı belirtilen O.C. isimli şoför, çarpıcı ifadelere yer verdi Yaklaşık 18 yıldır toplu taşıma şoförlüğü yaptığını ve uzun yıllar “ot” diye tabir edilen uyuşturucu sigara kullandığını belirten O.C., toplu taşıma şoförlerinden 300’ünün uyuşturucu kullandığını bizzat bildiğini söyledi. Kendisinin bonzai kullandığı iddialarını yalanlayan O.C.; “Beni iki kez teste tabi tuttular. İkisinde de başkalarının idrarını verdim. Kendi idrarımı vermek henüz nasip olmadı. İkinci numunede bir nakliyecinin idrarını vermiştim, onda siyah bir madde görmüşler ve bonzai olduğuna hükmetmişler” diye konuştu.

‘KENDİLERİNİ KURTARMAK İÇİN ORTAYA ATTIKLARI BİR YALAN’
Küçük minibüsleri kullanan şoförlerin göndü en az 15 saat çalıştığını belirten O.C., “1996 yılından bu yana toplu taşıma aracı kullanıyorum ve hiç sigortamı yatırmadılar. 4-5 gün çocuklarımı hiç görmediğim zamanlar oldu. Bütün şoförler böyle. Hiçbir sosyal hayatımız yok ve başımızdaki insanların yoğun baskısı var. Böyle olunca şoförler kendilerine böyle alışkanlıklar buluyor” ifadelerini kullandı. Oda Başkanı Ali Tüzün hakkında ağır ithamlarda bulunan O.C., Tüzün’ün araçlar ve şoförler üzerinden rantlar sağladığını söyledi. 300 şoförün uyuşturucu kullandığının bilindiğini belirten O.C., “Korkunç tablo ortaya çıkacağı için, benim testimde hamilelik olduğu iddiasını ortaya attılar. Bu iddia kesinlikle yalan. Sadece yetkililerin kendilerini kurtarmak için ortaya attıkları bir yalan” dedi.

Kaynak: Antalya Gazetesi

Benzer Yazılar