KENT MANŞET

Ümit Uysal, projelerini tanıttı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıyla yeni projelerinden bahsetti.

Antalya- Muratpaşa belediye Başkanı Ümit Uysal’ın 5 yıllık hizmet dönemini değerlendirip gelecek dönem projelerini açıkladığı tanıtım toplantısı Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Toplantıya Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek’in yanı sıra ilçe belediye başkan adayları, CHP Antalya milletvekilleri Çetin Osman Budak, Aydın Özer, Cavit Arı, Rafet Zeybek, CHP ve İYİ Parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve sendikalardan çok sayıda temsilci katıldı.

Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda Ümit Uysal, beş yıllık hizmet dönemini değerlendirdi.

Muratpaşa’da temel belediyecilik, sosyal belediyecilik, komşulaşma ve kardeşleşme alanlarında bir standardı oluşturmak için mücadele ettiklerini belirten Ümit Uysal, akılcı ve insanların hayatını değiştiren projelere ihtiyaç olduğunu söyledi.

Gelecek 5 yılda Muratpaşa Belediyesi’nin hizmet ve projelerinin çerçevesini bu anlayışla çizeceğini vurgulayan Ümit Uysal, “Muratpaşa’da kadın, engelli, çocuk, genç, yaşlı tüm komşularımıza eğitimden sağlığa, sosyal hayattan istihdama kadar her alanda eşit bir şekilde sunduğumuz hizmetlerle bir yaşam standardı oluşturmaya çalıştık. Bu hizmetlerimizi kesintisiz ve artırarak devam ettireceğiz.” ifadelerin kullandı.

Turunç Masa’yla başlayan Muratpaşa sakinlerinin belediye yönetimine katılma sürecini daha da geliştireceklerini bildiren Ümit Uysal, mahalle meclisleri, bu meclislerin bir araya geldiği mahalle meclis konseyleri, çocuk, gençlik ve kadın meclisleriyle Muratpaşa’da katılımcı bütçe döneminin başlayacağını belirtti.

Ümit Uysal, bu dönemde online platformlarda Muratpaşa sakinlerinin proje ve fikir üretmeye teşvik etmek amacıyla Fikir ve Proje Öneri Platformunun da oluşturulacağını söyledi.

Kaynak: Ajanslar

Benzer Yazılar