SOKAK

Oy ve Ötesi Derneği Antalya'da

(Antalya Sokakları) – Oy ve Ötesi Derneği, Antalya’daki ilk tanışma toplantısını Konyaaltı Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi.

Yerel seçimlerde İstanbul’da ortaya çıkan ve dernekleşerek Türkiye’nin birçok ilinde gönüllü ağı kuran Oy ve Ötesi Derneği, Antalya’daki seçimlerde de hile ve usulsüzlükleri önlemek adına 5 bin gönüllüyle çalışmayı planlıyor.

Konyaaltı Belediyesi Toplantı Salonu’nda konuşan dernek sözcüsü Sercan Çelebi; ‘Oyunu Seven Saysın’ sloganıyla yola çıktılarını belirterek, Antalya’da Konyaaltı Belediyesi’nde bir toplantı düzenlediklerini, gönüllü olmak isteyenlere eğitimler vereceklerini ifade etti

oy ve ötesiSivil seçim gözlemciliğinin önemine vurgu yapan Çelebi, seçimlerin şeffaf ve kanunlara uygun bir şekilde yapılıp tamamlanabilmesi için gönüllü sandık gözlemci organizasyonlarının bir çok ilde büyüttüklerini Antalya’nın da bu şehirlere dahil olduğunu belirtti. Demokratik süreçlerin pekiştirilmesi adına adil ve güvenilir seçimler yapılması gerektiğine işaret eden Çelebi, Antalya’daki gönüllü arayışlarını sürdürdüklerini ifade etti.

Genel seçimde sandık ve bina sorumlusu olmak isteyen gönüllüler www.oyveotesi.org internet adresinden kayıt olmaya başladı. Antalya’da Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı, Aksu, Serik, Manavgat, Alanya ve Kaş ilçelerinde toplam 4 bin 148 sandık ve 652 bina için gönüllü arayışı devam ediyor. Oy ve Ötesi Derneği Antalya koordinasyon ekibi, her sandığa 1 müşahit, 652 binaya 1 sorumlu ve diğer gönüllülerle beraber 5 bin kişi hedefliyor.

pi

Benzer Yazılar