GENÇLİK KADIN SOKAK ÜNİVERSİTE

Tacizciyi teşhir eden üniversiteli kadınlara soruşturma

Tacizciyi teşhir eyleminde bulunan kadınlara üniversite yönetimi tarafından, “izinsiz derse girmek” ve “afiş asmak” suçlamalarıyla soruşturma açıldı

12399207_10206986640677324_1331311440_n-300x232Geçtiğimiz günlerde Akdeniz Üniversitesi’nde bir kadın öğrencinin cinsel tacize uğraması üzerine, üniversiteli kadınlar, tacizcinin sınıfına girmiş ve teşhir eyleminde bulunmuşlardı. Ardından bütün fakülteye tacizcinin afişlerini asan üniversiteli kadınlar, kantinde karşılaştıkları tacizciyi bir kez daha teşhir etmişlerdi. Akdeniz Üniversitesi’nde Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğrenim gören bir kadın öğrencinin cinsel tacize uğraması sonucu kadın örgütlerinden destek istemiş, kadınlar da durumu araştırdıktan sonra tacizcinin sınıfına girip teşhir eylemi yapmıştı. Duyuru yapmak isteyen öğrencilerin izin talebini başta kabul eden öğretim görevlisi, duyurunun içeriğini öğrendikten sonra fiziki şiddet kullanıp öğrencileri dışarı çıkartmaya çalışmıştı. Sınıftan çıkan kadın öğrenciler tacizciyi kantinde bulup ifşa etmişlerdi. Bundan sonra gelişen süreçte tacize uğrayan kadının isteğiyle savcılığa suç duyurusunda bulunulup hukuki işlem başlatılmıştı.

Yaşanılan bu taciz olayını teşhir edip duyuran üniversiteli kadınlara Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi dekanlığı tarafından soruşturma açıldı.
Kaynak: Üniversiteli Portal

Benzer Yazılar