SAĞLIK SOKAK

Tekerlekli sandalyeyle iki kat taşındıktan sonra oy kullanabildi

Antalya – Gazipaşa İlçesi’nde bedensel engelli 54 yaşındaki Hanife Tosun, oy kullanacağı sandığa görevliler ve vatandaşlar tarafından taşınarak götürüldü.

Antalya’nın Gazipaşa İlçesi’nde bedensel engelli 54 yaşındaki Hanife Tosun, oy kullanacağı sandığa görevliler ve vatandaşlar tarafından taşınarak götürüldü.

Gazipaşa merkez Pazarcı Mahallesi’ndeki Fadime Tuncer İlkokulu’na oy kullanmak için gelen bedensel engelli Hanife Tosun, oy kullanacağı sandığın ikinci katta olduğunu öğrendi. Okulda asansör olmayınca tekerlekli sandalyesiyle birlikte görevliler ve vatandaşların yardımıyla ikinci kata çıkarılan Hanife Tosun, buradaki 1014 numaralı sandıkta yine görevlilerin yardımıyla oyunu kullanabildi.

Daha önce de benzer sorunu yaşadığını anlatan Hanife Tosun, “30 Mart 2014 yerel seçimlerinde de yine vatandaşların yardımıyla ikinci kata çıkıp oy kullanabildim. O zaman az kalsın beni merdivenden düşürüyorlardı. Bu seçimde yine aynı talihsiz olay başıma geldi. Bir engelli vatandaş olarak rahatlıkla oyumu kullanabilmek benim de hakkım” dedi.

Kaynak: ajanslar

Benzer Yazılar