KADIN

Ölümle tehdit eden erkeği öldüren kadın tutuklandı

Antalya – Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde kelepçeleyip şiddet uygulayan kocasını öldüren Melek İpek çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde yaşayan iki çocuk annesi Melek İpek, gece boyu kocası tarafından kelepçelenip darp edilmiş, sabah saatlerine doğru eşini av tüfeği ile öldürmüştü. Sağ gözünün şiş ve mor olduğu görülen İpek olayın ardından teslim olmuştu. Döşemealtı İlçe Jandarma Komutanlığı’ndaki işlemleri tamamlanan Melek İpek adliyeye sevk edildi. Savcılıkta yaklaşık 3 saat ifade veren İpek, tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarıldı.

Savcılıkta verdiği ifadeyi tekrar eden İpek, tutuksuz yargılanmasını istedi.

İpek’in avukatları Ahmet Onaran, Hüseyin İlerioğlu ve Nagihan Bulduk da müvekkillerinin evlilikleri boyunca şiddet gördüğünü, olay akşamı da yaşanan şiddet nedeniyle söz konusu olayın yaşandığını belirterek, tutuksuz yargılanma talep etti.

Melek İpek tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KARARA SAYGI DUYMUYORUZ

Melek İpek’e karşı kadına yönelik çok spesifik suçlar işlendiğini, ellerinin bağlandığını, şiddete maruz kaldığını vurgulayan Ahmet Onaran, şunları kaydetti:

“Üzerine silah sıkıldı. Koca, ‘İki çocuğunu öldüreceğim, sonra seni öldüreceğim’ dedi. Olayın devamında çocuklara yönelik tehditleri vardı. Tüm bu unsurlar, tanık anlatımlarıyla dosya kapsamında. Müvekkilimin almış olduğu raporlarla sabitken, bu şekilde karar verilmesini hukuki bir karar olduğu için kabul ediyoruz ama saygı duymuyoruz. M.İ’nin yanındayız, sonuna kadar süreci takip edeceğiz. Bu yasal sürece itirazlarımızı yapacağız. 7 günlük bir itiraz süreci var. Bir üst mahkemeye tutuklama konusunda itirazımızı etkili şekilde yapacağız.”

Fotoğraf: Hatice Ataç / csgorselarsiv.org

 

Benzer Yazılar