KADIN SOKAK

Yargılanan iki tecavüzcüden biri 29 yıl ceza alırken, diğeri hala yakalanamadı

Antalya – 25 yaşındaki kadına tecavüz eden iki erkekten biri 29 yıl 10 ay ceza aldı, diğer erkek ise Ekim ayından bu yana hala yakalanamadı.

Geçtiğimiz Ekim ayında Muratpaşa ilçesinde iki erkek, 25 yaşındaki genç bir kadına tecavüz etti. Tecavüzün ardından açılan davada yargılanan Necati B. 29 yıl 10 ay hapis cezası alırken, bir diğer tecavüzcü Şükrü Ö. ise polis tarafından yakalanamadığı için hala yargılanmadı.

Geçtiğimiz Ekim ayında 25 yaşındaki genç kadının iki erkek tarafından evde alıkonularak tecavüz edildiği olay sonrasında açılan davada, tecavüzcüye 29 yıl ceza verildi. Yargılanan ikinci tecavüzcü ise hala bulunamadı.

26 Ekim 2014 tarihinde bir apartmanın balkonundan atlayarak tecavüzcülerin elinden kurtulan 25 yaşındaki genç kadının ayakları kırılmış, sağlık ekiplerince hastaneye götürülerek tedavi altında alınmıştı. Kiralık ev arayan kadının iki erkek tarafından alıkonularak tecavüz edilmesinin ardından açılan davada yargılanan Necati B. duruşmada suçsuz olduğunu öne sürdü.

Mahkeme heyeti, Necati B.’yi kasten yaralama suçundan 2 yıl 10 ay, birden fazla kişiyle cinsel saldırı suçundan da 18 yıl, kişiyi hürriyetten yoksun kılma suçundan da 9 yıl olmak üzere toplam 29 yıl 10 ay hapis cezası aldı. Firari sanık Şükrü Ö. hakkındaki dosya ise ayrıldı.

Benzer Yazılar