POLİTİKA SOKAK

Antalyalının Erdoğan mağduriyeti

Antalya Sokakları özel – Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim öncesi toplu açılış gezilerini muhalefetin tüm tepkisine rağmen sürdürürken, vatandaşları çeşitli şekillerde mağdur ediyor. Bugün Antalya’ya gelen Erdoğan için zorla tahsis edildiği  belirtilen minibüs ve otobüsler halkın ulaşımda sıkıntı yaşamasına sebep oldu.

Kepez Arena’da gerçekleşen miting için sağlıkçılardan öğretmenlere kadar bir çok kamu çalışanının mitinge getirilmesi için yapılan dayatma haberleri gelirken, bugün bir dayatma haberi de minibüsçülerden geldi. Vatandaşın ifadesine göre Erdoğan mitingi için tahsis edilen araçlar mağduriyete sebep oldu. İddialara göre minibüsler miting için tahsis ediliyor, gitmek istemeyenlere işten çıkarılma tehdidiyle dayatma yapılıyor.

Bir vatandaş bugün tanık olduğu diyaloğu şöyle anlattı: “Ben minibüse binmiştim, minibüs durakta durdu bir teyze ‘Evladım 1 saattir bekliyorum nerede bu otobüsler, minibüsler?’ dedi. Şoför de ‘Ablacım cumhurbaşkanı geliyor diye insan taşıtıyorlar, şoför arkadaşlarımızın çoğunu zorla gönderdiler insan taşısınlar diye’dedi”

Bir başka vatandaş ise: ‘Bugün kursa gidecektim 16.00 gibi kaç saat gelmedi sonra şoföre sordum neden bu kadar uzun süre sadece birkaç otobüs geçti diye şoför çoğu arkadaşının zorla görevlendirildiği mitinge insan taşıdıklarını söyledi’ ifadelerine yer verdi.

nob-pi

Benzer Yazılar