POLİTİKA SOKAK

Birleşik Devrimci Parti gözaltıları protesto etti

Antalya Sokakları –  Birleşik Devrimci Parti Antalya İl Örgtütü, sabah saatlerinde İstanbul’da partilerine yönelik gerçekleşen şafak operasyonları ve gözaltıları protesto etti.

Devrimci Parti, sabah saatlerinde Kadıköy’de bulunan İl Binası ve Sultangazi İlçe Temsilciliği başta olmak üzere birçok üyesinin evlerine yapılan şafak operasyonunu ve  on üyesinin gözaltına alınmasını Attalos Meydanı’nda basın açıklaması yaparak protesto etti.Devrimci Parti PM üyesi Murat Pircan Yaratan’ın okuduğu basın metninde, operasyonlarda parti binalarının yönetici ve avukatlar olmadan arandığı belirtilirken, yapılan aramaların hukuksuz olduğu vurgulandı. Attalos Meydanı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasına birçok parti ve kitle örgütü de destek verdi.

 

Açıklamada Devrimci Parti’nin gerçekleştirmediği eylemlerle ilişkilendirildiği ve operasyonların buna bağlı olarak  yapıldığının altı çizilirken, “Devrimci Parti, eylemi ve mücadelesiyle Gezi’de direnişin adreslerinden birisi olmuştur. Katliamlara ve yok etme politikalarına karşı direnen Kürt halkının yanında yer almıştır. Partimiz HDP’nin bir bileşenidir. Partimiz Torunlar’da, Soma’da iş cinayetlerine karşı direnen, sömürüye, taşerona karşı mücadele eden işçilerin yanında yer almıştır. Kentsel dönüşüme direnen emekçi halkın, cemevleri kurşunlanan Alevilerin, doğasını toprağını savunan köylülerin, cinsel ayrımcılığa, tacize ve tecavüze karşı mücadele eden kadınların ve LGBTİ’lerin yanında yer almıştır. Partimizin hedef alınmasının en önemli sebebi yürüttüğü mücadeledir.” ifadelerine yer verildi. Açıklama, “Operasyonlarda gözaltına alınan üyelerimiz derhal serbest bırakılmalıdır. Kamuoyunu partimize yönelik saldırılar karşısında partimizle yan yana ve omuz omuza durmaya çağırıyoruz.” denilerek sona erdirildi.

ya

Benzer Yazılar