KADIN SOKAK

Çocuğa tecavüzden yargılananların ifadesi aynı: “Bilmiyorum, masumum, ben yapmadım”

Antalya – Korkuteli’nde bir çocuğuna yönelik 15 yaşından itibaren 17 yaşına kadar, sistematik olarak süren tecavüz ve tehdit olayının yargılanmaya başladığı ilk davada şok ifadeler yer aldı. Saldırganların ifadelerindeki ortak dil, “bilmiyorum, ben yapmadım, tehdit mesajlarını ben yollamadım, hesabım hacklenmiş”ten ibaret oldu.

Korkuteli ilçesinde 15 yaşındaki bir çocuğun, çeşitli tehditler ve zorlamalarla 8 erkek tarafından tecavüze uğradığı ortaya çıktı.
Tehditlere dayanamayan çocuk, baba korkusundan evden kaçtı, bindiği aracın şöforü belediye işçisi Hasan Hüseyin U.’nun tecavüzüne uğradı. Ardından geldiği Antalya’da da iki erkek tarafından saldırı yaşadı. Ailesinin kayıp başvurusu üzerine bulunan çocuk başından geçenleri anlatınca 30’a yakın kişinin adının karıştığı cinsel saldırı olayıyla ilgili 6 kişi hakkında 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde, 2 kişi hakkında da 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

44 yaşındaki Hasan Hüseyin U. 18 yaşındaki Ahmet Ali E., 20 yaşındaki Mustafa G., İbrahim M.’ hakkında açılan davaların ilki dün görüldü. Duruşmada, tüm erkekler ağız birliği yapmışçasına aynı şeyi tekrarladı: “ben yapmadım, masumum, facebooktan yazılan o tehditleri kim yazdı bilmiyorum”

Cinsel saldırıya uğrayan çocuğun avukatı Tolgahan Turan İbrahim M., Ahmet Ali E. ile Mustafa G.’nin ‘cinsel ilişkiye girdikleri’ hususunda savcı huzurunda ifadeleri olduğunu söyledi. Ayrıca Dallas Tepesi denilen yerin de Korkuteli’de genellikle alkol alınan bir yer olduğunu aktaran Avukat Turan, müvekkilini gece yarısı Dallas Tepesi’ne götüren Hasan Hüseyin U.’nun da gerçekleri söylemediğini ifade etti. Avukat Turan, müvekkilinin 15 yaşından soruşturma tarihine kadar cinsel saldırıya maruz kaldığını belirterek, “Bu olaylar nedeniyle müvekkilimin psikolojisi de bozulmuştur.” dedi.

Sanıklardan İsmail S.’nin ifadesinin alınması konusunda Korkuteli Asliye Ceza Mahkemesi’ne talimat yazılmasına karar veren mahkeme, soruşturma aşamasında ifadeleri alınan 9 kişinin de ayrıca ifadelerinin alınmasına hükmederek duruşmayı erteledi. Çocuğun Antalya’da yaşadığı cinsel saldırılarla ilgili Antalya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde 2 sanık hakkında açılan davanın görülmesine ise henüz başlanmadı.

*18 yaşındaki tecavüzden yargılanan Ahmet Ali E.’nin medyada yer alan haberde suça sürüklenmiş çocuk olarak geçmesi dikkat çekti.

Benzer Yazılar