EMEK

Antalya Barosu savunma için Ankara yürüyor

Antalya Sokakları – Türkiye’nin dört bir yanından barolar her ilde birden fazla baro kurulması, seçim sisteminin değiştirilmesi, avukatlara ilişkin kanunun 76. ve 95. maddelerindeki hak ve yetkilerinin sınırlandırılmasına yönelik yapılmak istenen düzenlemeye karşı bugün Ankara yürüyüşü başlattı.

Antlaya Emek ve Demokrasi Güçleri temsilcilerinin de uğurlamak katıldığı açıklamanın ardından  Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan, cübbesi ile Barohan önünden meslektaşlarının alkışları arasında yürüyüşe geçti. Yapılan açıklamada istenilen değişikliğin bir FETÖ projesi olduğunu dile getiren Antalya Baro Başkanı Polat Balkan “Biz asla teslim olmayız. Hiçbir siyasal anlayışa, siyasal güce boyun eğmeyiz. Biz halkın adil yargılama ve hak arama özgürlüğünün temsilcisi olan yargının tek sivil ayağı olan baroların temsilcileriyiz. Her zaman halkın yanında yer alacağız. İstiyorlar ki bizim sesimiz çıkmasın. İstiyorlar ki çocuk istismarına, kadına yönelik şiddete, kadın cinayetlerine, çevre katliamlarına, doğa talanlarına, hak ihlallerine, işkenceye, kötü muameleye karşı tepki vermeyelim. Bu işin doğasına aykırıdır. İnsanlar var olduğu tarihten beri avukatlar var ve her zaman halkın yanında yer almışlardır. Bugüne kadar, hiç olmadığı kadar ciddi bir tehlikeyle karşı karşıyayız.” dedi

BİZ HALKIMIZ VE MEMLEKETİMİZ İÇİN YOLA DÜŞÜYORUZ

Polat Balkan açıklamasının devamında “Umut ediyorum, son ana kadar umudumu canlı tutmak istiyorum bu akıl almaz yanlıştan bir an önce dönülür. Her şeyden önce memleketimiz zarar görecek. Biz halkımız ve memleketimiz için yola düşüyoruz. Her zaman demokrasiden, hukuk devletinden tarafız. Bu memlekette demokrasi ve hukuk devleti tekrar inşa edilinceye kadar mücadelemiz sürecek. Bedeli her ne olursa olsun.” şeklinde konuştu.

Benzer Yazılar