ÇOCUK MANŞET SOKAK

Gerici partinin başkanından çocuk istismarını meşrulaştıran açıklama: “Gelenektir”

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu Antalya’da düzenlediği basın toplantısında, çocuk yaşta evliliklerin, toplumun meşru gördüğü bir gerçek olduğunu iddia etti.

Antalya Sokakları- Antalya’da kahvaltılı basın toplantısı düzenleyen HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, çocuk yaştaki evliliklerin ve çocuk istismarının ‘gelenek’ olduğunu ve kanunlarla yasaklanmamasına dair açıklamalar yaptı.

“TOPLUMUN KÜLTÜRÜNDE VARDIR”
Faillerinin kanunen cezalandırılsa da çocuk istismarının kültürel olarak meşru olduğunu savunan Zekeriya Yapıcıoğlu, “Erken yaşta evlilik toplumumuzun bir gerçeğidir. Kanun nazarında bu suç olsa mahkemeler o yaşta evlenen kişileri cinsel istismarcı olarak değerlendirip veya ailelerle birlikte onlara ceza verse bile toplumun nazarında, örfünde, kültüründe bu meşru bir şeydir” dedi.

Çocuk yaşta evlilikleri ve çocuk istismarını meşrulaştıran Zekeriya Yapıcıoğlu, erken yaşta evliliği bir gelenek olduğunu iddia ederek, “Toplumun tamamen meşru gördüğü bir şeyi, yüz yıllardır devam ettirdiği bir geleneği tepeden inme kanunlarla yasaklayıp bu insanlara ‘tecavüzcü’ damgası vurmanın hiç kimsenin hakkı değil” ifadelerinde bulundu.

“AKP YASAYI ‘YETERİNCE’ ANLATAMADI”
Zekeriya Yapıcıoğlu, AKP’nin ‘tecavüz yasası’ olarak bilinen önergesini yeterince anlatamadığını savundu.

Benzer Yazılar