MANŞET SOKAK

Halkevleri üyesi gözaltına alındı

Halkevleri üyesi Serap Saime Yılmaz bugün terörle mücadele polisleri tarafından gözaltına alındı.

Antalya Sokakları –  Halkevleri üyesi Serap Saime Yılmaz bugün sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek, terörle mücadele polisleri tarafından gözaltına alındı.

Sendika.Org’un ulaştığı Antalya Halkevleri yetkilileri Yılmaz’ın avukat görüşüne yönelik 24 saatlik kısıtlama nedeniyle dün avukatıyla görüşemediğini, ancak sürenin dolmasının ardından görüşmenin sağlandığını bildirdi.

Avukatları, bilgisayarına ve cep telefonuna da el konulan Yılmaz için 7 gün gözaltı süresi istendiğini belirtti.

NURİYE VE SEMİH GÖZALTISI
Serap Saime Yılmaz’ın sosyal medya paylaşımlarında, KHK ile ihraç edildikleri işlerine geri dönme talebiyle açlık grevi yaparken tutuklanan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya ilişkin haber ve dayanışma mesajları yer alıyor.

Yılmaz’ın avukatları, polisin gözaltı gerekçesi olarak Nuriye ve Semih paylaşımları ile İbrahim Kaypakkaya ve Mahir Çayan’a ilişkin paylaşımları gösterdiğini belirtiyor.

Son günlerde polis, kitle örgütlerinin basın açıklamalarında Nuriye ve Semih’in adını telaffuz etmenin dahi yasaklandığını ve müdahale gerekçesi sayılacağını söylemeye başlamış, Konyaspor-Beşiktaş maçında Nuriye ve Semih için pankart açan bir taraftar tutuklanmıştı.

BOZDAĞ’IN KULAKLARI ÇINLASIN
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü, eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ geçtiğimiz hafta, “Örneğin zaman zaman şöyle haberler görüyorsunuz, ‘Bir tweet attı, adam tutuklandı’. Tweet yüzünden tutuklandı, çok büyük bir algı operasyonu. Türkiye’de tweet attı diye tutuklanan bir Allah’ın kulu var mı, yok” demişti.

Kaynak: Sendika.org

Benzer Yazılar