KENT

“Falezleri Işıklandırma” projesinde tepkilerin dinmesi mi bekleniyor?

Antalya Sokakları – Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından duyurulan ve tepkilerin ardından beklemeye alınan ‘Falezleri ışıklandırma’ projesi hakkında Büyükşehir Belediyesi Başdanışmanı Cem Oğuz’dan yeni açıklama geldi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Karaalioğlu Parkı kıyısından Kaleiçi’ndeki surları ve Tophane Çay Bahçesi alt kısımlarını da içine alarak Kadınyarı’na kadar birinci etap, Yavuz Özcan Parkı ikinci etap ve Atatürk Parkı üçüncü etap olarak toplamda 3.4 kilometrelik falezleri ışıklandıracağını duyurdu. Proje duyurulduktan sonra nesli tehlike altındaki Akdeniz fokları, binlerce yarasa ve diğer kuş türleriyle bölgeye özgü bitki türüne zarar vereceği yönünde tepkilere yol açtı.

FALEZLERİ IŞIKLANDIRMA PROJESİ BEKLEMEYE ALINMIŞTI

Tepkiler ardından yapılan açıklamada ise Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Başdanışmanı Cem Oğuz “Başkanımız bu hassasiyeti kamuoyunda gördü ve bu hassasiyet doğrultusunda projeyi şu an beklemeye aldı. Dolayısıyla bundan sonraki süreci bekleyeceğiz.” şeklinde açıklama yapmıştı.

BAŞDANIŞMANDAN MUALLAK AÇIKLAMA

Projenin devam ettiği haberlere yönelik 12 Mayıs 2021 (dün) tarihinde sosyal medya hesabından açıklama yayınlayan Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Başdanışmanı Cem Oğuz, “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek’in projeyi durdurma kararı vermesinden bugüne kadar, farklı bir talimatı olmamıştır. Başkanımızın her zaman olduğu gibi tüm hassasiyetleri dikkate alarak, kentimiz için en doğru kararı vereceğinden kimsenin şüphesi olmasın.” diye belirtti.

 

Benzer Yazılar