GENÇLİK MANŞET SOKAK ÜNİVERSİTE

KYK memurlarından öğrencilere Nurettin Yıldız ‘baskısı’

“6 yaşındaki kız çocuğuyla evlenilebilir” açıklamasıyla büyük tepki gören ve konferans için gittiği birçok şehirde etkinlikleri iptal ettirilen Nurettin Yıldız’ın Akdeniz Üniversitesi’nde katılacağı etkinliğe, KYK yurdunda görevli memurların öğrencileri tehdit ederek katılım için çağrı yaptıkları ortaya çıktı.

Antalya Sokakları – “6 yaşındaki kız çocuğuyla evlenilebilir” açıklamasıyla büyük tepki gören ve konferans için gittiği birçok şehirde etkinlikleri iptal ettirilen Nurettin Yıldız’ın Akdeniz Üniversitesi’nde katılacağı etkinliğe, Kredi Yurtlar Kurumu(KYK) yurdunda görevli memurların öğrencileri tehdit ederek katılım için çağrı yaptıkları ortaya çıktı.

Antalya Öğrenci Kolektifleri’nin Facebook sayfasından yaptığı yazılı açıklamaya göre, KYK yurdunda görevli memurların, “Eğer etkinliğe gelmezseniz bize işiniz düştüğünde ona göre davranırız” diyerek öğrencileri Nurettin Yıldız’ın olacağı etkinliğe katılmaları için tehdit ettiği öğrenildi.

Antalya Öğrenci Kolektifleri’nin yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde;

”Nurettin Yıldız’ı ve Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünü uyarıyoruz!”

Geçtiğimiz haftadan itibaren KYK yurdunda görevli memurların, Sosyal Doku Vakfı Başkanı gerici Nurettin Yıldız’ın bir etkinliğe geleceği ve yurtta kalan öğrencilere çeşitli tehditlerle bu etkinliğe katılma yönünde çağrı yaptığını birinci ağızdan üniversiteli arkadaşlarımızdan öğrenmiş bulunmaktayız. Son olarak Ensar Vakfı’nda 45 çocuğa tecavüz ve cinsel istismarda bulunulmasıyla doruk noktasına ulaşan gerici, sapık zihniyetin temsilcilerinden biri olan ve ‘’6 yaşındaki kız çocuğuyla evlenilebilir’’ gibi açıklamalarda bulunan gerici,kadın düşmanı Nurettin Yıldız bir çok ilde protesto edilmiş, etkinlik yapamamıştır. Akdeniz Üniversitesi’ne geçtiğimiz Ocak ayında Rektörlük izniyle gerici bir etkinliğe gelen Nurettin Yıldız karşısında üniversitelileri bulmuş ve yoğun polis koruması eşliğinde etkinliğe katılabilmiştir. Geçtiğimiz günlerde ise KYK yurdunda görevli memurlar tarafından öğrencilere ‘’eğer etkinliğe gelmezseniz bize işiniz düştüğünde ona göre davranırız’’ gibi çeşitli tehditler eşliğinde Nurettin Yıldız’ın geleceği etkinliğe çağrılmaktadır. Etkinlik ise gizli tutulmaktadır.

Bizler aklı,bilimi ve üniversitesini savunan öğrenciler olarak Nurettin Yıldız gibi gerici,sapık zihniyetin temsilcisini üniversitemize sokmayacağımızı ve böyle bir etkinliğe asla izin vermeyeceğimizi herkesin özellikle de Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü’nün bilmesini istiyoruz. Nurettin Yıldız’ı ve Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü’nü uyarıyoruz. Bu sapık ve gerici zihniyet üniversitemize asla giremeyecektir. Gereğini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Akdeniz’e gelme Nurettin Yıldız!

ya

 

Benzer Yazılar