Genel

Otobüs güzergahlarında yaz çilesi

Yaz mevsiminin gelmesiyle Konyaaltı Plajlarına ulaşımı arttırmak için otobüs güzergahlarında yapılan değişiklikler ulaşım esnafını ve vatandaşları mağdur ediyor.

Yaz mevsiminin gelmesiyle Konyaaltı Plajarına ulaşımı arttırmak adına hatlarda bazı değişiklikler yapıldı. Konyaaltı ilçesi üzerinden geçen hatların bazılarında yapılan değişiklikle Atatürk Bulvarı üzerinden geçen hatlar, plajların bulunduğu Akdeniz Bulvarına alındı. Plaja ulaşımı rahatlatmak için atılan bu adım, herhangi bir şekilde duyurulmadığı için vatandaşları mağdur ederken, yolcuların önemli bir kısmını Atatürk Bulvarından toplayan ulaşım esnafını da mağdur etti.

GÜZERGAH DEĞİŞİKLİĞİ DUYURULMADI
Bir okuyucumuz, her gün aynı saatte aynı duraktan bindiği minibüsü bugün 1 saati aşkın süre beklediğini belirterek mağdur olduğunu ifade etti. Okuyucumuz, beklediği durakta herhangi bir duyuru olmadığını ifade ederken, detaylı bilgi almak için aradığı müşteri hizmetlerinden aldığı cevabın ‘bizim de bilgimiz yok’ şeklinde olduğunu kaydetti. Müşteri hizmetleri tarafından yanlış bilgilendirme yapıldığını, kendi imkanlarıyla güzergah değişikliği hakkında bilgi aldığını ifade ederek, “Ne duraklar üzerinde ne de dolmuşlar da herhangi bir duyuru var, bizim deneyerek mağdur olarak işimize geç kalarak öğrenmemizi istiyorlar” dedi.

ULAŞIM ESNAFI DA MAĞDUR
Başka bir vatandaşımız ise bindiği dolmuştaki güzergah değişikliğini şans eseri şoförden öğrendiğini belirterek, şoförün de bu değişiklikle mağdur olduğunu ifade etti. Şoförün “Gün boyunca iki plaj yolcusu denk gelirse 8-10 yolcu anca toplayabiliyoruz. Biz asıl üst caddedeki (Atatürk Bulvarı) duraklardan aldığımız yolcularla kendimizi kurtarabiliyorduk.” Dediğini söyleyen vatandaş, Konyaaltı ilçesinin ulaşım ihtiyacının yoğun bir kısmının Atatürk Bulvarı üzerinden giderildiğini, yapılan bu değişiklikle Atatürk Bulvarının önemli bir kısmının değişik yönlere giden hatları artık görmediğini ve bu hatların eksikliği ile diğer hatlarda yolcu yoğunluğunun da rahatsız edici olduğunu dile getirdi.

HANGİ GÜZERGAHIN DEĞİŞTİĞİ ÖĞRENİLEMİYOR
Antalya Sokakları’na gelen şikayetler üzerine konuyu araştıran muhabir arkadaşlarımız herhangi bir yazılı kaynağa ulaşamadı. Herhangi bir yazılı duyurunun bulunmaması üzerine ulaşım bilgi hattını arayan muhabir arkadaşlarımıza güzegahta yapılan değişiklilerinin doğru olduğunu fakat güncelleme yapılmadığı için hangi hattın güzergahının ne olduğu bilgisinin bulunmadığını ancak her hat için arayarak öğrenebileceği söylendi. Gün içinde mağdur olan bir okuyucumuz ulaşım bilgi hattını aramış fakat değişiklik bilgisi verilmediği için saatlerce beklemek zorunda kalmıştı.

nob/pi

Benzer Yazılar