KADIN MANŞET SOKAK

Kadın Platformu tahliyenin ardından sokağa çıktı: ‘Hoş geldin Çilem’

Antalya Sokakları- Kendisine şiddet uygulayan ve fuhuşa zorlayan eşini öldüren Çilem Doğan’ın kefaletle serbest bırakılması kadın örgütleri tarafından tüm ülkede yapılan eylemler ile karşılandı. Antalya Kadın Platformu da Attalos Meydanı’nda ‘Kadınlar Yaşamlarını Savunuyor, Hoşgeldin Çilem’ diyerek eylem yaptı.

Adana’da kendisini fuhuşa zorlayan, defalarca şiddet uygulan eşi Hasan Karabulut’u öldüren Çilem Doğan geçtiğimiz gün tahliye edildi.  Çilem’in tahliyesinin ardından kadınlar sokağa çıktı. Antalya Kadın Paltformu tarafaından yapılan basın açıklamasında; En başından beri sözümüz bellidir. Biz, birbirimiz için, kendimiz için mücadele etmeye, hayatlarımızı savunmaya devam edeceğiz. Aşk, namus, erkeklik bahaneleriyle hayatımıza kastedenlere meydan okuyoruz” denildi.

Yargıtayın cezayı onaması halinde Çilem’ in tekrar tutsak edileceği hatırlatılırken;  “Buradan duyuruyoruz, kadınların öz savunmasına, Çilem’e beraat gelene kadar, mücadele etmeye devam edeceğiz. Umudu da direnci de yükselteceğiz” denildi.

 

çilem

Benzer Yazılar