MANŞET SOKAK

Tezgahı elinden alınan Ezgi için dayanışma pikniği

 Antalya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Kentpark Ormanı’nda hediyelik eşya standı bulunan engelli (mps  sendromlu) Ezgi Polen Çelik’e ait tezgahı kaldırması sonucu 2 Nisan Kent ormanında dayanışma pikniği gerçekleştirildi.  

Antalya- Kepez Belediyesi tarafından siyasi, ırkçı ve mezhepçi sebeplerden ötürü hediyelik eşya tezgahı elinden alındığı iddia edilen engelli genç kadın Ezgi Polen’in sesine ses olunsun diye Kepez Kent ormanında dayanışma pikniği yapıldı.

Piknik öncesi yapılan basın açıklamasında yaşamayı öğrenirken burada hayallerini gerçekleştirdiğini söyleyen Ezgi Polen Çelik, “ Ben bu tezgahtan kazandığım 3-5 kuruş parayla bir kitap aldığımda dünyalar benim oluyordu.  Benim kitap paramı kim kesti..Benim ekmeğimle kim oynadıysa karşıma çıksın” dedi.

IMG_0479

Anne Çelik, alevi oldukları için ve siyasi görüşleri yüzünden tezgahlarının kaldırıldığını söylerken belediyenin insanların siyasal kimliğine, etnik kökenine mezhebine göre ayrım yapmadan hizmet etmesi gerektiğini ekledi.

Nuray Çelik, işten çıkarılma sebebinin babasını kaybettiği gün belediyeden gelen telefona bakmadığı için olduğu söylenirken  daha sonrasında belediyeyi aradığında sebebin olmadığına dair bilgi verildiğini aktardı. Nuray Çelik, belediyenin  konuyla ilgili olarak bir  haberciye ise nedeninin uygunsuz davranışlar olduğu şeklinde söylemlerde bulunulduğuna vurgu yaptı. Yapılanlar karşısında ise, “Biz aleviyiz diye atılabiliyoruz düşünebiliyor musunuz? Tek sermayemiz dürüstlüktü kazancımız dostluk oldu. Biz bu tezgahları geri kazanmayacağız. Bu yola girerken de vermeyeceklerini bilerek girdik. Biz kazandık ama sesimiz binlere ulaştı” dedi.

Fotograf: Yasemin Aydemir
da*

Benzer Yazılar