KADIN

Antalya Kadın Platformu: Pınar için yasta değil isyandayız

Antalya Sokakları- 5 gündür kayıp olan Türkiye’nin her yerinden kadınlarının bulunması için çaba gösterdiği Pınar’ın katledilmiş bir şekilde ormanlık bir alanda bulunmasını kadınlar protesto etti.

Antalya Kadın Platformu çağrısıyla, Attalos Meydanında bir araya gelen kadınlar Pınar Gültekin’in katledilişi için basın açıklaması gerçekleştirdi. Antalya Kadın Platformu adına açıklamayı okuyan Büro Emekçileri Sendikası (BES) Antalya Şube Başkanı Devrim Mol ”Bugün sabah hepimiz bir kadın cinayetine daha uyandık. 5 gündür kayıp olan Türkiye’nin her yerinden kadınlarının bulunması için çaba gösterdiği Pınar katledilmiş bir şekilde ormanlık bir alanda bulundu. Bir çok haber sitesi gazete ve bir çok kişi bu olayı bildirirken yine bir şiddet pornosuna dönüştürdü. Pınarın yaşam şeklinden kıyafetlerine ölüm saatinden öldürülme şekline kadar herkes her şeyi hadsizce konuşmaya devam ediyor.”dedi.

KADINLARIN HAYATINI KENDİ SİYASİ ÇIKARLARINIZ İÇİN MALZEME YAPAMAZSINIZ

Kadınların herhangi bir şiddeti hak etmediğini dile getiren Devrim Mol ”Bunu savunanlar ima edenler ve imaya yeltenen herkes katil metin cemal avcı gibi katil ve sorumludur.Katiller kadın düşmanları tacizciler ve onları savunanalar İstanbul sözleşmesi ve 6284’e saldıranlar susacak kadınlar konuşacak.Pınarın ölümünün sorumlusu kadınları eşit görmeyenlerdir.” söyledi.

PINARIN ÖLÜMÜNÜN SORUMLUSU İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE SALDIRANLARDIR

Cinsiyetçi politikalarla nefretin körüklendiğini vurgulayan Devrim Mol ”Şimdi bizden Pınar için ağıt yakmamızı karanfiller ve mumlar ile anma köşesi oluşturup yasımızı yaşayıp yarın sabah her şey aklanmış gibi hayatımıza devam etmemiz bekleniyor.Pınar bize devir kalan bir isyandır bir yaşamak istiyorum şiarıdır.” diyerek açıklamayı sonlandırdı.

Benzer Yazılar